Стресом можна заразитися Автор: lesya · Опубліковано: 06.12.2011 23:05 · Розділ: Медицина

Нещодавно вчені виявили, що стресом можна… заразитися. Мова тут йде про так званий "пасивний стрес". На думку вчених з Гавайського університету, саме такий стрес є особливо небезпечним, особливо для жінок, пише Сара Фікочеллі в статті, опублікованій в газеті La Repubblica.

Уявіть собі ситуацію: ваш шеф приїжджає в офіс схвильованим - і у вас автоматично наростає хвилювання. Ваш чоловік чи ваша дружина, прийшовши увечері додому, сідають за стіл, починаючи розповідати вам про свої проблеми на роботі - і ваша вечеря безнадійно зіпсована. І справа тут не у вашій надмірній збудливості: у даному випадку вами опановує стрес. Він передається організму безпосередньо від того, хто знаходиться поруч з вами, точнісінько так само, як і застуда. І яким би безглуздим та перебільшеним не здавалося це твердження, саме так все й відбувається. Колеги по роботі зі своїми скаргами, незадоволені родичі або ж власні діти, які переживають з приводу іспитів, - все це впливає на настрій, а значить, зачіпає безпосередньо вашу нервову систему та психіку, твердять спеціалісти.

Стрес передається (фото з сайту vkurse.ua)
Стрес передається (фото з сайту vkurse.ua)

Загалом, мова тут іде про "пасивний стрес", і результати останнього дослідження учених з Гавайського університету підтверджують його небезпеку. Стрес поводить себе точнісінько так, як і звичайнісіньке вірусне захворювання: є первинний носій, який "інфікує" інших; ці «інші» тримають стрес в собі до тих пір, поки він не вибухне, "заражаючи" оточуючих.

За словами експертів, найчастіше цей феномен вражає жінок - імовірно тому, що жінка емоційно сприйнятливіша до страждань інших. Головна проблема цього явища в тому, що в разі частих негативних емоцій здатність організму протистояти стресові знижується, отож організм "зараженої" особистості сприймає чужі переживання як свої власні.

Джерело: http://inopressa.ru


Інші новини розділу