У Німеччині створили інтелектуальну парковку-заправку Автор: lesya · Опубліковано: 06.12.2011 15:45 · Розділ: Авто-мото

Нещодавно інженери з Інституту Фраунгофера (Німеччина) розробили проект автоматизованої багатоярусної парковки, який отримав назву Parkhaus. Проект являє собою багатоповерховий будинок на палях, який займає набагато менше місця, ніж традиційні багатоярусні гаражі.

Все, що потрібно зробити водієві, - це залишити свій автомобіль на спеціальному майданчику-підйомнику. Після цього розроблена фахівцями система підніме машину на потрібний рівень та розмістить її на вільному місці. Отож у водіїв більше не буде потреби спускатися чи підніматися за авто. Є ще один плюс цієї повністю автоматизованої парковки: за рахунок того, що в доступі людей на поверхи немає необхідності, така стоянка буде набагато безпечнішою, ніж традиційна. Окрім того, не менш важлива й екологічна складова цього проекту: автомобілі по будівлі не їздитимуть, а значить, не буде додаткових вихлопних газів.

Система сама розвозитиме автомобілі
Система сама розвозитиме автомобілі

Окрім того, паркінг пропонуватиме послугу із заправки електромобілів. Енергію для підзарядки генеруватимуть сонячні батареї, розташовані на поверхні будівлі.

Згідно з розрахунками спеціалістів компанії Compact Parking Systems, партнера Інституту Фраунгофера в роботі над проектом, автоматизована будівля займатиме на 35% менше місця, ніж традиційні гаражі, та потребуватиме на 60% менше місця при зберіганні транспортних засобів. На сьогоднішній день спеціалісти Інституту Фраунгофера активно займаються пошуком у Німеччині майданчика для будівництва Parkhaus, розрахованого на 100 машино-місць.

Джерело: http://www.autonews.ru


Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Майбутнє доріг

  Майбутнє доріг · Anastasia · 18.11.2016 19:34

  Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.