Археологи виявили стародавнє поселення на території Великих озер Автор: Вікторія · Опубліковано: 11.06.2009 13:53 · Розділ: Цікаві факти

Археологи з Університету Флориди повідомили сенсаційну новину. На глибині більше 30 метрів на дні північноамериканського озера Гурон були виявлені артефакти, що належать представникам стародавньої цивілізації. Подібна знахідка стала першим свідоцтвом існування людських поселень на території Великих озер близько 7-10 тис. років тому.

Увагу вчених привернула мілина Манітулін, що колись була найбільшим островом світу, розташованим на прісному озері. Саме ці чинники навели дослідників на думку, що територія сучасного Гурону колись була сушею, на якій, цілком можливо, могли жити стародавні люди. Як говорять дослідники, приблизно 9 тис. років назад на місці одного озера розташовувалися декілька невеликих водойм, сполучених кам'яним перешийком. У той час загальний рівень внутрішніх вод був набагато нижчий, через те, що гірський хребет, який підносився над озерами, був своєрідним природним бар'єром. Саме тут були виявлені кам'яні споруди, що, на думку археологів, зводилися мисливцями для ловлі лісових оленів—карібу. Всередину саморобних кам'яних годівниць поміщалася приманка, що приваблювала дичину. Перешийок для зведення пасток на диких оленів був вибраний невипадково. Гірський хребет служив для диких тварин природною переправою.

Коли ж рівень води почав рости, водоймища злилися в одне велике озеро — Гурон, а перешийок зник під водою. Раніше вчені вважали, що заселення даних територій почало відбуватися вже при сучасній структурі ландшафту. Так, першим великим поселенням на берегах Гурону вважалося стародавнє індіанське плем'я гуронів, на честь яких і було названо озеро.

Проте тепер, вивчивши глибини Гурону, археологи з'ясували, що перші люди на території сучасного Мічігану з'явилися набагато раніше. Вони вважають, що саме тут найраніше відбулася «сапієнтація» наших предків.

Джерело mail.ru


Інші новини розділу