Найдорожчий комікс світу продали з молотка Автор: lesya · Опубліковано: 06.12.2011 13:37 · Розділ: Цікаві факти

За даними BBC News, цими днями з молотка було продано копію першого випуску Action Comics, у якому містився найперший комікс про Супермена (Superman). Ціна лоту побила всі рекорди: комікс продали за $ 2,16 млн, і це вперше в історії вартість коміксу подолала бар'єр в $ 2 млн.

Повідомляється також, що стартова ціна лоту складала всього $ 1, та майже відразу ставки піднялися до $ 900 тис. Імена покупця та продавця зберігають в таємниці, однак з окремих джерел відомо, що комікс належав знаменитому голлівудському кіноакторові Ніколасу Кейджу (Nicolas Cage).

За словами фахівців, на сьогоднішній день у світі збереглося близько 100 екземплярів цього випуску Action Comics, та лише одиниці знаходяться в доброму стані. У березні цього року було продано іншу копію випуску за рекордні $ 1,5 млн, але вона була далеко не в такому хорошому стані, як проданий цієї середи через нью-йоркський ComicConnect екземпляр.

Комікс про Супермена продали більш ніж за $ 2 млн
Комікс про Супермена продали більш ніж за $ 2 млн

Нагадаємо, що перший комікс про Супермена побачив світ у 1938 році. Тоді він коштував всього лише 10 центів. А вже в 1997 році аналогічний примірник коміксу продали з молотка за $ 150 тис.

До речі, експерти твердять, що в неспокійні для економіки часи саме такий тип інвестицій стає дедалі популярнішим, адже рідкісні колекційні видання насправді є набагато надійнішими, ніж майно чи акції.

У даному контексті зазначимо, що кількома днями раніше в місті Лінкольн (Lincoln) у США була викрадена рідкісна книга коміксів, у якій вперше з'явилася Людина-павук. Вартість книги оцінюється в $ 15 тис. Окрім того, за аналогічний випуск коміксу в травні цього року анонімний покупець заплатив більше $ 1 млн.

Джерело: http://www.vokrugsveta.ru


Інші новини розділу