Хочете дізнатися, чим хворієте? - Плюньте на смартфон Автор: lesya · Опубліковано: 05.12.2011 19:51 · Розділ: Нові технології

Вчені твердять, що звичайнісінький сенсорний дисплей можна перетворити на мініатюрну лабораторію, яка зможе розпізнавати ознаки тих чи інших захворювань.

Так, громіздке лабораторне обладнання для медичних дослідженнях останнім часом дедалі більше витісняється мікрочіпами сантиметрового та навіть міліметрового розміру. Розроблена вченими концепція, яка отримала назву «лабораторія на чіпі», передбачає потрапляння зразка рідини з організму (крові, слини або сечі) на робочу пластину. Під дією основних законів мікрогідродинаміки зразок всмоктується всередину чіпа, де знаходяться молекули, які пов'язують маркери захворювань. Після цього, в разі наявності того чи іншого захворювання, на чіпі спалахує відповідна індикація.

Опираючись на попередні досягнення своїх колег, професор Хюн Гю Пак у співпраці з Пхюн Ен Геть з Корейського інституту перспективних наукових досліджень і технологій (KAIST) пропонують піти ще далі та об'єднати цю технологію зі зручним інтерфейсом мобільного пристрою. Як відомо, основний принцип дії тачскрина заснований на зміні параметрів струму в точці дотику: для обчислення цієї точки необхідно зафіксувати сам факт зміни. Однак величина таких змін є непостійною та безпосередньо залежить від об'єкта або речовини, які потрапляють на екран.

Спеціальний мікрочіп дозволить виявити ознаки захворювань
Спеціальний мікрочіп дозволить виявити ознаки захворювань

В рамках дослідження фахівці провели експеримент, капнувши на дисплей розчином, який містив ДНК хвороботворних хламідій в різних концентраціях. Тачскрін зумів зафіксувати ці відмінності – навіть при тому, що обсяг кожної краплі становив лише близько 10 мікролітрів.

Однак ідентифікувати патогени поки що не вдалося, хоча професор Пак впевнений, що таке можливо. В недалекому майбутньому корейські вчені мають намір підвищити чутливість системи та розробити додаток для видачі результатів. Окрім того, вони пропонують наклеювати на смартфон спеціальну плівку, яка й виконуватиме роль індикатора бактерій і біомаркерів, посилаючись на те, що плювати на екран аж надто негігієнічно.

Джерело: http://science.compulenta.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.