У Норвегії немає безпечних лікарень для Брейвіка Автор: lesya · Опубліковано: 02.12.2011 16:26 · Розділ: Події у світі

Стало відомо, що знаменитий "Норвезький стрілок" Андерс Брейвік може пробути у в'язниці Іла аж до самої своєї смерті. Як виявилося, у Норвегії для утримання терориста, визнаного експертами неосудним, немає достатньо безпечних лікарень.

За інформацією одного з норвезьких видань, ще під час медичної експертизи стану Брейвіка активно обговорювалося місце, куди терориста могли б направити у випадку, якщо його визнають неосудним. І вже тоді одним з основних варіантів, які брали до уваги під час обговорення експерти, стала в'язниця Іла. У ній Брейвіка планували залишити незалежно від результатів експертизи.

Брейвіка визнали неосудним
Брейвіка визнали неосудним

У Dagbladet зазначається, що причина такого рішення криється в тому, що у Норвегії на сьогоднішній день немає лікарень, у які могли б направити суспільно небезпечного злочинця.

Нагадаємо, що цими днями терориста Брейвіка офіційно визнали неосудним. "Брейвік страждає захворюванням параноїдально-шизофренічного характеру. Експертам вдалося встановити, що він вважав себе рицарем-тамплієром, здійснюючи вбивства з любові до людства", - йдеться у доповіді психіатрів, які провели 12 зустрічей з Брейвіком.

Фахівці вважають, що на момент здійснення нападів 22 липня, в результаті яких загинули 77 осіб та 151 були поранені, він перебував у стані психозу.

Фахівці також твердять, що під час всіх 13 бесід медиків з Брейвіком останній був не в собі.

Так, Андерс Берінг Брейвік визнав напади в Осло та на острові Утой, однак повністю відкинув звинувачення в тероризмі. А перед цим в одній з бесід він підкреслив, що ці напади були жорстокими, але "необхідними".

За словами двох психіатрів, обвинувачений живе у власному "параноїдальному світі, здійснюючи дії під впливом своїх ідей"

Нагадаємо, що в результаті подвійного теракту, влаштованого Андерсом Брейвіком 22 липня в Осло та на острові Утой загинули 77 осіб, а постраждало більше 150.

На сьогоднішній день Брейвік утримується в одиночній камері у в'язниці Іла. Передбачається, що судовий процес над терористом завершиться до літа наступного року.

Джерело: http://www.newsland.ru


Інші новини розділу