Могилу Оскара Уайльда захистили від шанувальниць Автор: lesya · Опубліковано: 01.12.2011 19:57 · Розділ: Культура

Працівники культури у Парижі зіткнулися з несподіваною проблемою: скульптура сфінкса роботи Джейкоба Епштейна, яка прикрашає могилу Оскара Уайльда на паризькому кладовищі Пер-Лашез, протягом тривалого часу була місцем, на якому найпалкіші прихильниці письменника полюбляли залишати відбитки губної помади на знак своєї відданості творчості знаменитого Оскара. А зовсім недавно пам'ятник відреставрували, і цю проблему вирішили усунути, обгородивши скульптуру захисним склом.

Знаменитий ірландський письменник на ім’я Оскар Уайльд помер у віці 46 років. Автор одного роману - "Портрет Доріана Грея", низки есе, театральних п'єс - "Соломія", "Як важливо бути серйозним", De Profundis - листа-сповіді, адресованого Альфреду Дугласу, поеми "Балада Редінгської тюрми" незадовго до своєї смерті сказав: "Я не переживу XIX століття. Англійці не витерплять моєї присутності". Нагадаємо, що Оскар Уайльд помер у Франції 30 листопада 1900 року від менінгіту, у дешевому готелі. Останнє, що він сказав, це: "Або я, або ці мерзенні шпалери в квіточку".

Могилу Оскара Уайльда полюбляли цілувати шанувальниці (фото взято з сайту liveinternet.ru)
Могилу Оскара Уайльда полюбляли цілувати шанувальниці (фото взято з сайту liveinternet.ru)

Спершу Уайльд був похований у Парижі на кладовищі Баньо, та у 1908 році його єдиний друг та літературний діяч Роберт Росс домігся можливості перенести прах письменника на кладовище Пер-Лашез.

Протягом багатьох років шанувальниці творчості Оскара Уайльда наносили на пам'ятник написи, а в 1999 році з’явилося нове віяння - залишати на поверхні скульптури сліди поцілунків, попередньо напомадивши губи. На думку деяких фахівців, туристи наносять непоправної шкоди пам'ятнику. Ірландська влада виділила кошти на його реставрацію та будівництво скляної загороди.

Відкриття оновленого пам'ятника повинне було відбутися 30 листопада в 111-ту річницю смерті письменника. У церемонії візьмуть участь міністр культури Ірландії та посол Ірландії у Франції, почесним гостем свята став актор Руперт Еверетт, який свого часу зіграв роль Алджернона у фільмі "Як важливо бути серйозним" (2002 рік) за однойменною п'єсою автора.

Джерело: http://www.wnd.su


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?