У Норвегії видадуть альманах творів українських авторів Автор: lesya · Опубліковано: 01.12.2011 10:07 · Розділ: Культура

За словами директора одного з українських видавництв Анетти Антоненко, вже в травні наступного року в Норвегії буде видано альманах, до якого увійдуть фрагменти творів кількох сучасних українських авторів, перекладених на норвезьку мову.

"На сьогоднішній день письменники вже частково відібрані. Туди увійдуть Жадан, Кононович, Денисенко, ще планується відібрати двох письменників. Я думаю, відбір фрагментів і письменників завершиться до кінця року", - зазначила Антоненко.

За її словами, видання цього альманаху може трохи затягнутися, адже українська мова та література зовсім нова для Норвегії, однак збірка все-таки буде видана. Антоненко також повідомила, що схожий альманах згодом планують видати у Франції.

До речі, цими днями на прес-конференції президент Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Олександр Афонін зауважив, що протягом 20 років незалежності Україні так і не вдалося сформувати образ незалежної, самостійної держави в свідомості європейців. Тому популяризацією України, її культури та сучасної літератури займаються українські книговидавці, які вирішили об'єднати свої зусилля.

Окрім того, стало відомо, що Україна стане спеціальним гостем міжнародного літературного фестивалю, який відбуватиметься в місті Коньяк (Франція) в листопаді 2012 року. Про це під час прес-конференції повідомила книговидавець Елеонора Симонова.

"Вперше країна, яка не є членом Європейського Союзу, стане спеціальним гостем фестивалю", - розповіла журналістам Симонова, зазначивши, що Україна дедалі більше цікавить іноземних книговидавців як ринок для реалізації книг власних авторів, а також як джерело нової, цікавої літератури.

Твори Любка Дереша переклали французькою (фото взято з сайту liveinternet.ru)
Твори Любка Дереша переклали французькою (фото взято з сайту liveinternet.ru)

Симонова також розповіла, що цими днями з офіційним візитом на Україну завітав голова Лейпцизького книжкового фестивалю, запросивши вітчизняних книговидавців взяти участь у цьому фестивалі наступного року.

Анетта Антоненко зазначила, що на даний час, приміром, у Франції видано книги наших авторів, серед яких Андрій Курков, Марина та Сергій Дяченки, Любко Дереш, Юрій Андрухович, книга есе Миколи Рябчука та поезія Дмитра Чистяка.

Джерело: http://korrespondent.net


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?