Хлопчикам необхідне вміння товаришувати Автор: lesya · Опубліковано: 01.12.2011 07:40 · Розділ: Суспільство

Фахівці впевнені: якщо дитина навчиться дружити ще в дитячому саду, у неї буде менше поведінкових проблем і в початковій школі. Таких висновків в результаті проведення відповідних досліджень дійшла доцент Ненсі Макелвейн з Іллінойського університету в Урбана-Шампейн. Результати роботи опубліковані у виданні Infant and Child Development.

Цікавим є той факт, що для дівчаток та хлопчиків фахівці отримали різні результати. Дослідження проводилося під керівництвом Дженніфер Енгл. «В цілому, за спостереженням учителів, дівчатка демонструють хороші соціальні навички незалежно від вміння товаришувати у дитячому саду. Натомість у хлопців спостерегли очевидну користь вміння вибудовувати відносини з однолітками, заснованого в ранньому віці», - говорить фахівець.

Енгл також зауважила, що унікальність дослідження полягає насамперед у порівнянні наявності та якості дружби в дитячому саду з поведінковими проблемами і соціальними навичками в майбутньому житті. І якщо ваша дитина навчилася товаришувати лише з мешканцями живого куточка, в школі у неї можливі проблеми з однолітками.

Дітям необхідні навички дружби (фото взято з сайту raiosvita.com.ua)
Дітям необхідні навички дружби (фото взято з сайту raiosvita.com.ua)

Вчені також відзначають, що якість дружби в дитячому саду важлива як для хлопчиків, так і для дівчаток. Діти обох статей, які навчилися дружити ще в дитячому саду, набагато краще вміють знаходити спільну мову з однолітками в школі, ніж ті діти, чия дружба була низькоякісною або помірною. А різниця в дружніх навичках між хлопчиками та дівчатками не проявляється аж до школи. «У хлопчиків, які не мали в дитсадку друзів, у школі було набагато більше поведінкових проблем, ніж у дівчаток, які ні з ким не товаришували», - сказала Енгл.

Всього в рамках дослідження Child Health & Human Development Study of Early Child Care and Youth Development учені проаналізували дані 567 дітей.

Джерело: http://innovanews.ru


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.