Лікарям порадили читати Шекспіра Автор: lesya · Опубліковано: 30.11.2011 19:19 · Розділ: Наука

Нещодавно британський лікар, провівши спеціальне дослідження, дійшов висновку, що читання творів Вільяма Шекспіра може допомогти його колегам краще розуміти симптоми психосоматичних розладів. Так, в рамках експерименту Кеннет Хітон (Kenneth Heaton) з Північного Сомерсета проаналізував 42 твори Шекспіра та 46 творів його сучасників, вишукуючи там описи фізичних симптомів, спричинених надміру сильними емоціями. В результаті спеціаліст з'ясував, що у творчості класика описи психосоматичних розладів зустрічаються значно частіше, аніж в книгах його сучасників.

Так, приміром, запаморочення в результаті емоційного потрясіння описане в творах "Приборкання норовливої", "Ромео і Джульєтта", "Генріх VI", "Цімбелін" та "Троїл і Крессида".

Ще один симптом - задишка при сильних емоціях - щонайменше 11 разів турбує героїв "Двох веронців", "Збезчещеної Лукреції", "Венери й Адоніса" і "Троїла і Крессиди".

Дуже часто можна знайти у Шекспіра й підвищену стомлюваність, спричинену горем і стражданням. Найяскравіше вона описана у творах "Гамлет", "Венеціанський купець", "Як вам це подобається", "Річард II" та "Генріх IV".

Порушення слуху як результат сильних емоційних потрясінь спостерігається у героїв "Короля Іоанна" і "Річарда II", а порушення зору - в творах "Багато шуму з нічого", "Венера й Адоніс", "Коріолан" та "Марні зусилля кохання". А герої "Короля Ліра" страждають від обох цих розладів одночасно.

Шекспір - знавець людського тіла (фото взято з сайту kartina-dnja.ru)
Шекспір - знавець людського тіла (фото взято з сайту kartina-dnja.ru)

Окрім того, Хітон знайшов у класика опис емоційного потрясіння як відчуття холоду ("Ромео і Джульєтта") або ж непритомного стану ("Тит Андронік", "Юлій Цезар", "Марні зусилля кохання" і "Річард III"). Описував Шекспір також і психосоматичні прояви гіпо-та гіперестезії (зниження або ж підвищення чутливості).

На підставі отриманих даних Хітон дійшов висновку, що Шекспір був "письменником, який чудово розумів людське тіло", а це допомагало йому надати своїм творам максимальної реалістичності та емоційної насиченості. І на завершення дослідник порекомендував медичним фахівцям частіше звертатися до творчості класика.

Джерело: http://medportal.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.