Оприлюднено нові дані про ще один напис майя, у якому йдеться про 2012 Автор: lesya · Опубліковано: 30.11.2011 17:15 · Розділ: Цікаві факти

Вчені вже втомилися пояснювати всім, що майя не передбачали кінець світу в 2012 році, а прийдешній апокаліпсис – це всього-на-всього одне (та й те не дуже вірне) з трактувань значення єдиної кам'яної таблички з містечка Тортугеро, розташованого в мексиканському штаті Табаско.

Здавалося б, ажіотаж навколо цієї дати почав трохи стихати, як тут раптом Національний інститут антропології та історії Мексики виступив із заявою про те, що насправді є й інша згадка, яка стосується злощасного 2012-го. Її віднайшли в руїнах Комалькалько неподалік Тортугеро. Мова йде про напис, вирізаний чи відтиснутий на цеглі (так-так, Комалькалько відрізняється від інших храмів майя тим, що збудований з цеглин).

За словами співробітника інституту Артуро Мендеса, фрагмент напису був виявлений та вивчений ще декілька років тому. На сьогоднішній день напис зберігається в архівах інституту, однак деякі експерти висловлюють сумніви з приводу того, що в ньому йдеться про кінець світу.

Майя знову згадали про кінець світу (фото взято з сайту rascaz.com)
Майя знову згадали про кінець світу (фото взято з сайту rascaz.com)

Напис являє собою «календарне коло» - комбінацію днів та місяців, яка повторюється кожні 52 роки. На знайденому календарі відзначена дата, яка відповідає закінченню тринадцятого бактуна. Бактун - це період, який охоплював приблизно 394 роки, а 13 - священне для майя число. За твердженням фахівців, один з варіантів календаря майя під назвою «Довгий рахунок» починає свій відлік з 3114 році до н. е.., а тринадцятий бактун завершується десь 21 грудня 2012 року.

У даному контексті спеціаліст з епіграфіки майя на ім’я Девід Стюарт з Техаського університету в Остіні (США) твердить, що напис не містить жодної вказівки на майбутнє. У супутніх ієрогліфах вживається теперішній час: «він (вона, воно) приходить». Отож Стюарт твердить, що напис присвячений якійсь історичній події та не містить пророцтва. А вказівка на 2012 рік - результат невірної інтерпретації.

Табличка з Тортугеро теж досить давня – їй близько 1 300 років - та не менш загадкова, але в ній уже мова йде про майбутнє. Описуються якісь події, в яких бере участь Болон-Йокте - таємниче божество, яке майя асоціювали з війною й творінням. На жаль, через ерозію та численні тріщини не можливо повністю прочитати напис, однак деякі експерти твердять, що він звучить так: «Він спуститься з небес».

Так чи інакше, але християнські ідеї та вірування про пришестя месії та кінець світу приписувати майя некоректно. Адже, за твердженням фахівців, у поданні майя тимчасові цикли починалися і закінчувалися без будь-якого апокаліпсису.

Однак чутки про настання Кінця досягли такого масштабу, що вищезгаданий мексиканський інститут вирішив наступного тижня провести круглий стіл за участю шістдесяти фахівців з метою повного прояснення питання про вірування майя та значення «Довгого рахунку».

Джерело: http://science.compulenta.ru


Інші новини розділу