В країнах ЄС у продаж надійдуть антипожежні цигарки Автор: lesya · Опубліковано: 30.11.2011 15:10 · Розділ: Події у світі

Цими днями в країнах ЄС у силу вступає закон, згідно з яким всі компанії-тютюнові гіганти повинні перейти на випуск протипожежних сигарет (Reduced Ignition Propensity, RIP). Секрет цих цигарок у тому, що, сигарети, «зрозумівши», що курець про них забув, гаснуть самі. Здавалося б, чудове рішення проблеми виникнення пожеж, спричинених необережним палінням, однак медики чомусь б'ють на сполох.

Щоб зрозуміти, що ж, власне, стривожило борців за здоров’я людства, слід насамперед з'ясувати, як такі сигарети працюють. Основний секрет таких цигарок криється у нанесених спеціальних смужках (двох чи трьох) з непористого паперу. Ці смужки покликані виконувати роль свого роду «лежачих поліцейських»: коли вогонь доходить до цих смужок, необхідна затяжка для того, щоб вогонь міг ці бар’єри подолати, а сама сигарета могла горіти далі. Та якщо курець про сигарету з якихось причин забув, вона приблизно через дві хвилини згасне.

Спеціальні смужки на цигаркахгаситимуть сигарету
Спеціальні смужки на цигаркахгаситимуть сигарету

За даними офіційної статистики, у країнах ЄС протягом року фіксується близько 30 тисяч пожеж, причиною яких стає необережне куріння. І саме у таких пожежах гине близько 1000 осіб.

Натомість приклад Фінляндії, яка вже досить давно перейшла на виробництво протипожежних сигарет, доводить ефективність їхнього використання: в цілому, кількість пожеж тут знизилася на 43% протягом року.

Та незважаючи на очевидний позитив використання таких сигарет, це нововведення викликало критику з боку працівників охорони здоров'я ЄС. Адже для того, щоб сигарета не згасала протягом куріння, доведеться частіше затягуватися, а, отже, й частіше курити, твердять фахівці.

Окрім того, не задоволені рішенням чиновників і тютюнові компанії, які стверджують, що «відповідальність має бути солідарною», а отже тоді виробників будматеріалів та меблів слід зобов'язати виготовляти антипожежну продукцію.

Окрім того, самі курці теж не надто задоволені новими цигарками, адже ціна за пачку виросте щонайменше на 10-20 центів.

Джерело: http://www.infomaniya.ru


Інші новини розділу