Тюремні пригоди відомих світових лідерів Автор: lesya · Опубліковано: 28.11.2011 17:08 · Розділ: Цікаві факти

Ні для кого не секрет, що чимало світових лідерів і політиків свого часу перебували у в'язниці, що, однак, не завадило їхнім іменам назавжди увійти в історію.

Так, після арешту старшого брата Олександра у 1887 році та його страти за спробу повалення царського режиму, Володимир Ленін також став марксистом і революціонером. Декілька місяців по тому його також заарештували за участь у заколоті студентів, виключивши з лав університету.

26 липня 1953 26-річний Фідель Кастро очолив напад на казарми Монкада в Сантьяго в Кубі, намагаючись повалити режим диктатора Фульгеніко Батісти. Тоді повстанцям не судилося виграти бій, однак молодому Кастро вдалося сховатися в одному з сіл, де він перебував до 1 серпня. Рішенням суду Фіделя було засуджено до 15 років ув'язнення. Вважаючи, що повстанці більше не становлять небезпеки, переобраний Батіста амністував Кастро у 1955 році. І дарма: через якихось 4 роки на Кубі змінилася влада.

Саддама Хусейна повісили
Саддама Хусейна повісили

Ще задовго до того, як очолити СРСР, Йосип Сталін був революціонером - його декілька разів заарештовували та засуджували до заслання, однак йому постійно вдавалося втекти. Після одного із заслань він і вирішив змінити прізвище з Джугашвілі на Сталіна.

У 1989 році Мануеля Норьєгу, правителя Панами, скинули за підтримки збройних сил США. А вже у 1992 році його визнали винним у відмиванні грошей та торгівлі наркотиками, засудивши до 40 років ув'язнення. Згодом термін покарання скоротили до 30 років.

Молодий Йосип Броз частенько зазнавав переслідувань в роки Першої світової війни, однак йому вдалося втікати з югославських в'язниць. Згодом він взяв собі псевдонім Тіто. А у в'язниці Йосип познайомився з Моше Пьяде, який допоміг Тіто розібратися в політичній філософії.

У жовтні 2000 року Джозеф Естрада Ехерсіто, президент Філіппін, після двох років правління був звинувачений у корупції. Верховний суд визнав його винним, засудивши до довічного ув'язнення, однак кілька місяців по тому новий президент країни амністував Джозефа.

У 1903 році знаменитий диктатор Беніто Муссоліні був заарештований у Швейцарії, де переховувався від служби в армії. Його депортували до Італії, та через рік Беніто знову порушував закони Швейцарії, фальсифікуючи документи.

Менахем Бегін, який свого часу був прем'єр-міністром Ізраїлю, народився у Росії, а навчався у Варшаві. Після вторгнення Німеччини до Польщі у 1939 році, Бегін втік до Литви. Та коли СРСР вторгся до Литви, Менахема разом зі 120 000 громадян заарештували та вислали до Сибіру.

Після вторгнення американських військ у 2003 році, Саддам Хусейн утік з Багдада, та врешті-решт його спіймали і посадили у в'язницю. В листопаді 2006 року Хусейна визнали винним у злочинах проти людства, а наступного місяця його повісили.

Джерело: http://www.topnews.ru


Інші новини розділу