У Болгарії відкриють Музей лазень Автор: lesya · Опубліковано: 27.11.2011 17:31 · Розділ: Цікаві факти

Стало відомо, що вже протягом найближчих двох років на території мінеральних лазень Софії передбачається створити музей та спа-центр. Фінансування проекту з реконструкції купалень було схвалене владою столиці Болгаріі в середу. Повідомляється також, що реставраційні та модернізаційні роботи проводитимуться в рамках Операційної Програми Регіонального розвитку.

В цілому, на відновлення Мінеральних лазень у Софії з державного бюджету буде виділено 5600000 болгарських левів. Ще близько 300 тис. виділить столична мерія. Окрім цього, уряд країни має намір виділити на реалізацію проекту ще 2 млн левів, які витратять на створення музейної експозиції.

Музей на території купалень розташовуватиметься на трьох рівнях. Ще один рівень, четвертий, створять для зберігання близько 120 000 експонатів.

Що ж стосується відкриття спа-центру, то тут представники міської влади мають намір знайти приватного оператора, якому передадуть частину комплексу в експлуатацію на умовах концесії. На сьогоднішній день для здійснення проекту спа-центру ведуться пошуки інвестора. За умовами контракту, інвестор зможе управляти власністю протягом 30 років, щорічно виплачуючи державі суму в розмірі 200 000 євро. Так чи інакше, остаточні цифри міська влада поки що не назвала.

На території Мінеральних купалень відкриють музей (фото взято з сайту pressfoto.ru)
На території Мінеральних купалень відкриють музей (фото взято з сайту pressfoto.ru)

До речі, схоже рішення про перетворення місцевої лазні на музей приймають тут уже не вперше. Так, ще у в 1998 році мерія міста прийняла рішення віддати будівлю лазні під музей Софії. Реконструкція, щоправда, розпочалася лише у 2004 році. А ще через чотири роки заступник мера столиці Мінко Герджіков запропонував Столичному приватизаційному фонду мерії виділити 9 млн. левів для завершення робіт в рамках проекту «Переобладнання центральної лазні в музей міста Софія».

Концепція реконструкції лазні була розроблена архітекторами Момчіловим та Грюнангером. У західному крилі будівлі розташовуватимуться фойє, шість виставкових залів, сховище, а в південному - адміністративна частина та реставраційні майстерні.

Джерело: http://www.newsboy.ru


Інші новини розділу