За збереження цноти платитимуть стипендію Автор: lesya · Опубліковано: 27.11.2011 09:32 · Розділ: Події у світі

Цими днями один з муніципалітетів Сьєрра-Леоне висунув вельми цікаву пропозицію, запропонувавши виплачувати п'ятирічну стипендію тим дівчатам, які зобов'язуються зберігати цноту аж до здобуття вищої освіти.

"Акція проводитиметься з метою скорочення рівня підліткової вагітності за рахунок того, що принаймні близько 80 відсотків дівчат шкільного віку матимуть стимул зберігати цноту до завершення повної освіти", - пояснює ситуацію голова муніципальної ради міста Бо, розташованого на півдні країни, Метью Маргао.

Члени муніципальної ради міста Бо опираються на статистику, згідно із якою лише в одному з районів міста - Коно - з січня поточного року було зареєстровано 500 випадків вагітності дівчат учениць середньої школи. Насправді ж, таких випадків набагато більше, і рівень підліткової вагітності зросте до Нового року.

Дівчат перевірятиме медичний персонал (фото з сайту paramoloda.ua)
Дівчат перевірятиме медичний персонал (фото з сайту paramoloda.ua)

- Зрозуміло, не обійтися тут без послуг жіночого медичного персоналу, у завдання якого входитиме визначення автентичності невинності тих дівчат, які претендуватимуть на стипендію, - розповів журналістам Маргао.

І не зважаючи на хвилю обурення з боку батьків та представників групи захисту громадянських прав населення, викликану пропозицією муніципалітету, Маргао переконаний: його план має подвійну вигоду

- Цей метод не лише викоренить загрозу вагітності в підлітковому віці, він збільшить також кількість освічених жінок в країні, - твердить спеціаліст.

Він також пообіцяв, що дівчатка, які зберегли свою цноту, отримуватимуть всіляку підтримку представників міської ради, яка допоможе їм здобути вищу освіту.

- Якщо ми доб'ємося успіху, я впевнений, що й інші наслідуватимуть наш приклад", - додав на завершення Маргао.

У відповідь на пропозицію муніципалітету, прес-секретар місцевого відділу руху на захист прав жінок Абібату Мансарай заявила, що таке рішення порушує права дівчат.

- Я не можу погодитися з тим, що це правильний шлях до подолання проблеми підліткової вагітності, - говорить жінка.

- Я не можу собі уявити, як можна дозволити чужим людям оглядати мою дочку через стипендію, - обурюється мати-одиначка Амінат Лаха. - Я надіюсь, що є якісь інші методи, повинна бути альтернатива.

Джерело: http://www.mignews.com


Інші новини розділу