Художник розповів про свободу за допомогою 1200 велосипедів Автор: lesya · Опубліковано: 26.11.2011 00:05 · Розділ: Культура

Цими днями знаменитий китайський художник збудував вражаючу інсталяцію з 1200 велосипедів, на створення якої витратив чотири місяці. Ця інсталяція з одного боку символізує свободу, з іншого – її обмеження. Виготовлена вона спеціально для тайбейського музею.

Найвідоміший на сьогоднішній день сучасний китайський художник цими днями в столиці Тайваню представив 21 нову роботу. Найбільше вразила публіку інсталяція, створена з однакових велосипедів.

Великомасштабна персональна виставка в музеї образотворчих мистецтв Тайбея (TFAM) художника на ім’я Ай Вейвей отримала назву «Ai Weiwei Absent». Цією назвою художник підкреслив неможливість своєї присутності. «Відсутність - це сьогоднішній стан мого мистецтва і моєї персони в цілому. Цей статус надає виставці особливого значення», - пояснює Вейвей у заяві, надісланій музею.

А вся справа в тому, що 54-річний майстер зазнав переслідувань з боку китайської влади. Цього року Вейвей протягом трьох місяців відбував покарання у в'язниці за звинуваченням у несплаті податків. Ці звинувачення багато хто вважає безпідставними та сфабрикованими, своєрідною помстою за критику уряду. Щоправда, художника випустили під заставу, після того як на його захист стали діячі мистецтв з усього світу.

Інсталяція символізує обмеження руху
Інсталяція символізує обмеження руху

Інсталяція «Велосипеди назавжди» (Forever Bicycles) розміром 2630 x 353 x 957 см, за задумом автора, повинна створювати ілюзію руху. Це своєрідний «символ перетворення соціального ландшафту Китаю».

Велосипед, як відомо, на сьогоднішній день є одним з найпоширеніших видів транспорту в Китаї, а Вейвей маніпулює ним, позбавляючи головної функції - роблячи його нерухомим.

Свобода, пов'язана з велосипедом, в інсталяції відсутня повністю, байки, складені шарами на кшталт лабіринту, виглядають непотрібними. Всі відвідувачі виставки можуть розглянути кожну деталь велосипеда під новим кутом, глянувши на все новим, неупередженим поглядом. Виставка працюватиме до 29 січня 2012 року.

Джерело: http://www.membrana.ru


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?