Британка втрачає свідомість від звуків сміху Автор: lesya · Опубліковано: 25.11.2011 21:49 · Розділ: Цікаві факти

У 26-річної мешканки Ліверпуля медики виявили рідкісне захворювання: дівчина втрачає свідомість від різких звуків, переляку та навіть від сміху. Ця хвороба повністю змінила життя жінки.

Так, вчені діагностували у неї катаплексію - захворювання нервової системи, при якому будь-яка несподіванка призводить до втрати свідомості. Такі звичайнісінькі буденні речі, як стукіт у двері, гавкіт собаки або ж сигнал автомобіля на вулиці, можуть викликати черговий напад.

- Одного разу я просто розсміялася над чимось і… втратила свідомість. В такі моменти я зовсім не можу контролювати м'язи, не можу вибрати, куди мені впасти, я наче паралізована, - розповіла Уоллес.

Дівчина змушена була відмовитися від водійських прав та від роботи в стоматологічній клініці, адже вона впадала в сплячку від звуку телефонного дзвінка та через постійну сонливість робила купу помилок. - Це було суцільною мукою, - зізнається Уоллес.

Чоловік Джон повинен бути завжди поруч
Чоловік Джон повинен бути завжди поруч

До минулого Різдва напади стали настільки серйозними, що Кейтлін по вулиці пересувалася виключно в інвалідному візку, хоча й могла самостійно ходити. Жінка не могла готувати, приймати душ та навіть їсти без сторонньої допомоги. В усьому їй допомагав чоловік Джон.

- Коли мій стан був дуже важким, я взагалі не виходила з дому. Я дуже нудьгувала, і почала читати книги, - згадує англійка.

Ось так Кейтлін зрозуміла, що хоче стати письменницею, а тепер у неї з’явився вільний час, щоб здійснити свою мрію. Джону ця ідея припала до вподоби, і він з нетерпінням чекає першої книги своєї дружини.

- У людей, хворих нарколепсією, спостерігаються проблеми з регулюванням роботи мозку, вони не можуть спати більше двох годин на добу. Напад може бути викликаний сильними емоціями, сміхом чи радістю, гнівом або розчаруванням, - говорить невролог Пол Рідінг. - Хворобу можна лікувати антидепресантами, які допомагають мозку справлятися з проблемами імунної системи.

Джерело: http://www.lifenews.ru


Інші новини розділу