Перше слово наших предків - "ду" Автор: lesya · Опубліковано: 25.11.2011 15:08 · Розділ: Наука

Протягом тривалого періоду розвитку людства еволюція мовного апарату дозволила людині видавати доволі різноманітний набір фонем та їхніх варіантів. За словами фахівців, однією з найважливіших змін стала редукція легеневої альвеоли. Цей своєрідний повітряний мішок добре розвинений у всіх приматів, та лише в людини він перетворився в рудиментарний орган. Завдяки відсутності характерного виступу під'язикової кістки у наших предків вчені можуть визначити, коли приблизно це перетворення сталося. Спеціалісти, проаналізувавши окремі дані, дійшли висновку, що в австралопітека афарського, який жив 3300000 років тому, легенева альвеола ще була, а вже у Гейдельберзької людини, яка появилася 600 тис. років тому, - цей орган зник.

І ось Барт де Бур з Амстердамського університету в Нідерландах вирішив відновити мову наших далеких предків. Для цього він сконструював з пластикових трубок штучний мовний апарат людини. В рамках експерименту дослідник пропускав через нього повітря, записуючи різні звуки. В половини моделей легенева альвеола була архаїчною, а в решти - сучасною.

Після цього фахівець дав послухати відтворені звуки 22 добровольцям, попросивши їх визначити, що це за голосні. І якщо вони відповідали вірно, де Бур програвав звук знову, але вже з додаванням шуму, ускладнюючи розуміння. Якщо ж відповідь була невірною, рівень шуму, навпаки, знижувався.

Наші предки мали дуже обмежений словниковий запас
Наші предки мали дуже обмежений словниковий запас

В результаті проведеного дослідження з'ясувалося, що людина, яка чула звук, вироблений без участі легеневої альвеоли, могла правильно його визначити навіть за умов високого рівня шуму. Натомість повітряні мішки служили свого роду великими барабанами мовного оркестру, резонуючи на низьких частотах та примушуючи голосні зливатися. Почасти через це словник австралопітека був дуже примітивним у порівнянні з нашим, оскільки слова «мир» та «мер» звучали для нього однаково.

В результаті дослідження вченим вдалося встановити, що австралопітеку з розвиненими легеневими альвеолами з усіх голосних найлегше давався звук «у». Численні дослідження, проведені раніше, доводять, що голосний набагато простіше вимовляти після приголосного, а з «у» найкраще сполучався приголосний «д». Отак вчені й отримали перше слово наших предків - «ду».

Джерело: http://kp.ru/daily


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.