Вчені склали рейтинг планет, на яких може зародитися життя Автор: lesya · Опубліковано: 24.11.2011 23:10 · Розділ: Наука

Цими днями міжнародна група вчених склала рейтинг планет, на яких може існувати життя. На першому місці опинилися місяць Сатурна Титан та екзопланета Gliese 581g, розташована на відстані 20,5 світлових років у сузір'ї Терезів. Взагалі вчені запропонували два рейтинги: індекс схожості з Землею (Earth Similarity Index, ESI) та індекс заселеності планети (Planetary Habitability Index, PHI).

Що стосується першого індексу, то у ньому планети розташовані за ступенем схожості із Землею. Тут беруться до уваги насамперед наступні параметри: розмір, щільність планети та те, на якій відстані вона знаходиться від зірки. «Найперше, що нас цікавило, це те, чи існують планети, схожі на нашу, в якихось інших світах, адже відомо, що саме за таких умов може виникнути життя», - пояснює Дірк Шульце-Макух (Dirk Schulze-Makuch) з Вашингтонського державного університету (Washington State University), США.

Вчених продовжують цікавити позаземні цивілізації (фото взято з сайту fincompass.org.ua)
Вчених продовжують цікавити позаземні цивілізації (фото взято з сайту fincompass.org.ua)

Другий рейтинг ґрунтується на кількох чинниках: тут враховують той факт, чи має планета тверду або крижану поверхню, чи є у неї атмосфера та магнітне поле тощо. Окрім того, при складанні цього рейтингу вчені підраховували, чи достатньо енергії для існування організмів, звертаючи увагу і на наявність органічних сполук та складів, необхідних для здійснення певних хімічних реакцій.

Зрозуміло, що в першому індексі максимальний рейтинг (1,00) отримала Земля. На другій позиції розташувалася Gliese 581g з рейтингом 0,89 та екзопланета Gliese 581d, яка обертається навколо тієї ж зірки (0,74). Результати другого рейтингу дещо відрізняються: тут першу позицію займає Титан з рейтингом 0,64, за ним іде Марс (0,59), а на третій сходинці розташувалася Європа, місяць Юпітера (0,47).

На даний час вченим відомо більше 500 екзопланет - планет, які знаходяться за межами нашої Сонячної системи.

Джерело: http://www.vokrugsveta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.