Десять найцікавіших способів загибелі людства Автор: lesya · Опубліковано: 24.11.2011 20:54 · Розділ: Наука

Сучасні вчені впевнені, що чим більше світла проливається на таємниці Всесвіту, тим вищим є ризик самознищення людства. На сьогоднішній день спеціалісти виокремлюють десять найвишуканіших способів загибелі людства, відкритих наукою протягом останнього періоду.

1. Більшість із нас щодня споживає кофеїн та нікотин, а також інші речовини, які піднімають настрій, покращують увагу та підвищують активність. І, ймовірно, колись настане такий момент, що ми вже не зможемо без цих речовин існувати? Можливо, це й не стане причиною миттєвої катастрофи, однак може змусити людство поступово випаруватися.

2. Якщо Земля існує в області простору під назвою помилкового вакууму, то ця область в будь-який момент може перейти в нижчий енергетичний стан. Тоді хвиля енергії накриє Землю зі швидкістю світла, розірвавши нас на атоми.

3. До речі, квантова механіка сповнена безліччю воістину жахливих речей. Приміром, існує гіпотеза про «страпельки» - об'єкти, здатні перетворити на свою точну копію будь-яку часточку. Протягом всього лише кількох годин наша планета може стати безформною масою безликих «дивних крапель».

Можливо, світ загине внаслідок цунамі
Можливо, світ загине внаслідок цунамі

4. За законами фізики час може закінчитися. Так, у 2007 році іспанські вчені запропонували альтернативне пояснення таємниці темної енергії, яка становить 75% маси Всесвіту та діє як свого роду антигравітація, відштовхуючи галактики одна від одної. За словами фахівців, це своєрідний ефект уповільнення часу в міру того, як він «випливає» із Всесвіту.

5. Геологи остерігаються виверження вулкану Ла-Пальма на Канарських островах: за твердженням фахівців, воно здатне «вистрілити» в Атлантичний океан шматок породи, вдвічі більший за острів Мен. В результаті утвориться хвиля кілометрової висоти, яка рухатиметься зі швидкістю реактивного літака. Половина найбільших міст світу за лічені хвилини опиниться під водою.

6. Як відомо, Північний та Південний полюси Землі час від часу міняються місцями. У той час магнітне поле планети, яке захищає нас від шкідливого випромінювання, послаблюється або ж зовсім зникає. Останній раз таке явище спостерігалося майже 780 тис. років тому.

7. Помираючи, надмасивна зірка вистрілює два пучки високоенергетичного гамма-випромінювання, яке здатне розірвати атмосферу та повністю знищити озоновий шар на своєму шляху.

8. Ще одна гіпотеза Кінця - чорна діра, яка може розірвати Землю на атоми силою власного тяжіння. Вона здатна потягнути планету до себе, перебуваючи за мільярди кілометрів від Сонячної системи. Чорна діра може відірвати планету від світила - джерела життя.

9. Інвазивні види рослин, тварин і мікроорганізмів можуть вщент знищити екосистему, яка не має проти них захисту. До речі, вони вже сьогодні стали великою проблемою світового сільського господарства.

10. Одного разу біологічні та технологічні досягнення доведуть людство до такого рівня, що наші нащадки зовсім не будуть схожими на нас. «Постлюди» будуть наполовину комп'ютерами або ж навіть повністю існуватимуть у вигляді цифрової інформації, яка передаватиметься за допомогою надшвидкісніших мереж. Далі система дасть збій. Та й майже всі релігії твердять, що рано чи пізно планета буде очищена від гріха та розпусти в результаті «божественного» втручання, а її заселить раса високоморальних людей, яка почне все спочатку.

До речі, середня тривалість існування виду ссавців становить 2,2 млн років. Homo sapiens з'явилися на світ всього 200 тис. років тому, а рід Homo - близько 1,8 млн. Ми обов'язково вимремо, це закон біології. Питання лише, коли це станеться.

Джерело: http://science.compulenta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.