E-mail проектуватимуть безпосередньо на контактні лінзи Автор: lesya · Опубліковано: 24.11.2011 18:40 · Розділ: Нові технології

Нещодавно група американських і фінських дослідників розробила технологію, яка дозволить виводити на контактні лінзи різні тексти та отримувати електронні листи за допомогою генерованих комп'ютером зображень. Дослідники Університету штату Вашингтон, які й працювали над створенням пристрою, впевнені, що контактні лінзи нового покоління абсолютно безпечні та можуть запускатися в серійне виробництво.

Однак на сьогоднішній день існує низка незначних проблем, які спеціалісти повинні вирішити вже найближчим часом. Найперше, над чим слід попрацювати фахівцям, це знаходження надійного джерела живлення для лінз. Адже на даний час експериментальний прототип пристрою може працювати лише на відстані кількох сантиметрів від бездротової батареї.

Окрім того, використана мікросхема підходить лише для одного типу світловипромінюючого діода.

До речі, вчені випробували свій пристрій на кроликах. У тварин не зафіксували подразнення слизової оболонки очей або ж опіків у результаті роботи світлодіода.

На лінзи надходитимуть цілі тексти
На лінзи надходитимуть цілі тексти

Окрім того, вчені наголошують на можливості збільшення кількості пікселів гнучкої лінзи для відтворення складних голографічних зображень. Це допоможе водіям, які за допомогою подібних лінз зможуть легко розглянути маршрут або ж швидкість руху свого автомобіля на лобовому склі.

До того ж, нові лінзи теоретично можуть вивести віртуальний світ відеоігор на новий рівень. Теоретично цей винахід можуть використовувати для оперативного виведення важливої медичної інформації, наприклад, про рівень цукру в крові людей, які хворіють діабетом. Для цього прилад слід поєднати зі спеціальними біосенсорами в тілі пацієнта.

За словами провідного автора проекту професора Бабака Правіза, наступною метою вчених буде виведення на лінзу спеціальних текстів.

За словами Правіза, вченим вдалося подолати головні перешкоди, змусивши людське око сфокусуватися на зображенні, яке формується практично на його поверхні. Як правило, ми бачимо чітко лише ті об'єкти, які знаходяться на відстані кількох сантиметрів від очей.

Джерело: http://www.bbc.co.uk


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.