На дні висохлих озер Техасу знайшли міста-примари Автор: lesya · Опубліковано: 23.11.2011 23:05 · Розділ: Цікаві факти

Нещодавно на території американського штату Техас було виявлено справжні міста-примари. Віднайшли їх цілком випадково: цьому посприяла сильна посуха, яка стала причиною обезводнення та висихання окремих озер. Ось, власне, і на дні цих озер виявили затоплені раніше населені пункти: з-під води виднілися руїни стародавніх будинків та споруд.

Найбільшим містом-примарою став Блаффтон. Його вдалося виявити одразу ж після того, як зміліло озеро Б'юкенен. Засноване у другій половині 19-го століття місто в 1940-му році було затоплене. Однак обійшлося без жертв: якраз за рік до катастрофи, у 1939, місто покинули останні мешканці. На дні озера, яке утворилося на місці Блаффтона, дослідники знайшли фундамент двоповерхового готелю, руїни старої бавовняної фабрики, декілька вкритих іржею баків та останки заправки середини 1930-х років. Однак, без сумніву, найціннішою знахідкою стала надгробна плита, датована 1882 роком.

Міста-привиди чимось зачаровують (фото взято з сайту iwalk.ru)
Міста-привиди чимось зачаровують (фото взято з сайту iwalk.ru)

Зацікавлює той факт, що Блаффтон і зараз існує в США, ось тільки розташувався він на відстані 40 кілометрів від свого початкового місцезнаходження. Дивно, але ніхто з 200 мешканців сучасного Блаффтона не може пригадати ніякого перенесення та затоплення міста. Та попри це популярність "підводного" міста стрімко зростає. Зрозуміло, що відвідати місто рвуться не лише туристи, а й мародери.

До речі, міста-привиди існують і в інших штатах. Так, приміром, в Оклахомі недавно "виплив" Вудвілл, затоплений ще у 1944 році.

Не обходиться тут, ясна річ, і без криміналу: нещодавно на дні озера Уїтні поліцейські заарештували "шукачів скарбів", які намагалися віднайти артефакти індіанців.

До речі, таємничі озера приховують не лише міста: в одному з техаських озер спеціалісти виявили уламки космічного шатла "Колумбія".

Джерело: http://www.pravda.ru


Інші новини розділу