Чи можна спати на заході сонця? Автор: lesya · Опубліковано: 22.11.2011 22:57 · Розділ: Краса і здоров'я

Літні люди чомусь завжди радять нам не лягати спати на заході сонця. І хоча їхні твердження дуже часто не мають під собою анінайменшого наукового підґрунтя, вони більше, ніж упевнені, що після такого сну обов’язково розболиться голова, людина відчуватиме нездужання. Та й, зрештою, ті особи, які нехтують цими порадами, врешті-решт зізнаються, що після такого сну відчувають млявість та повне нездужання. Окрім того, у народі побутує повір’я, ніби призахідне сонце висмоктує енергію зі сплячої людини. І будь-які розмови про те, що саме в такому режимі відбувається очищення організму, не витримують ніякої критики. Та й, зрештою, зв'язок з місячними циклами, приливами і відливами годиться виключно для легковірних.

А все просто: кожен людський організм настільки індивідуальний, що по-особливому реагує на навколишнє оточення. Звісно, тут не обходиться й без фізіології організму та того, як він реагує на енергію, яка до нього надходить. Ця тема стала центральною темою багатьох книг східної філософії, де дуже багато місця відводиться питанню внутрішньої і зовнішньої енергії, яка входить і виходить з людини. Мудреці, починаючи з найдавніших і закінчуючи сучасними світилами науки, завжди намагалися пояснити цей феномен «призахідного сонця», та до цих пір нікому так і не вдалося цього зробити. Саме тому на запитання «можна чи не можна спати на заході сонця?», так до сих пір ніхто не дав чіткої відповіді.

Спати на заході сонця не рекомендують
Спати на заході сонця не рекомендують

Деякі фахівці вважають, що коли людина засинає понадвечір, всі внутрішні процеси в її організмі гальмуються (це, в принципі, підтверджують і фізіологи). Натомість інші твердять, що такий сон не дає повного відновлення, тому людина прокидається з відчуттям тяжкості в голові та так, ніби розвантажила вагон з цеглою.

Отож слід засвоїти декілька елементарних правил: спати на заході не радять тим людям, у яких спостерігаються сильні головні болі протягом дня, та й загальне самопочуття погане. А тим, хто взагалі погано засинає вночі, спати на заході сонця категорично не рекомендується.

Джерело: www.med2.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.