Вчені пояснили феномен "дверного отвору" Автор: lesya · Опубліковано: 22.11.2011 15:15 · Розділ: Наука

Нещодавно група дослідників з американського університету Нотр-Дам, розташованого в місті Саут-Бенд, штат Індіана, в рамках спеціального дослідження проаналізувала «проблему дверного отвору». Вченим вдалося знайти пояснення тому, чому частенько ми вмить забуваємо, для чого пішли в іншу кімнату, кухню або ж у ванну, та ніяк не можемо пригадати, що нам тут було потрібно.

Вивченням цього феномену в рамках проведення спеціального дослідження займалася група психологів під керівництвом професора Габріелли Радванської. Стаття, присвячена цьому дослідженню, опублікована в науковому журналі Quarterly Journal of Experimental Psychology.

В результаті проведених робіт виявилося, що людський мозок ідентифікує кожну кімнату з новою подією, встановлюючи для неї особливий маркер. Закінченням попереднього епізоду є дверний отвір, він ніби починає нову «главу», а це в кінцевому результаті створює труднощі при відновленні пам'яті про попередній епізод.

Мозок фіксуєдверний
Мозок фіксуєдверний

Для боротьби з такою забудькуватістю професор Радванська радить застосовувати метод «матеріалізованого нагадування». Приміром, вирушаючи з вітальні в кухню для того, щоб перекусити, можна захопити з собою чашку – це допоможе не забути свою мету, переступаючи поріг.

Інший варіант, на наш погляд, дещо кумедний: професор радить скласти долоню у формі миски, і тоді, вийшовши на кухню, ви згадаєте, за чим ви сюди прийшли. Якщо ж ви прямуєте в іншу кімнату в пошуках ножиць, просто схрестіть пальці, щоб не забути свою мету.

Професор Радванська твердить: «Вхід і вихід через дверний отвір - це наче своєрідний карб, закінчення події в нашій пам'яті. І такі «карби» поділяють нашу пам'ять на окремі епізоди, при цьому наш мозок вважає, що «старі» епізоди можна відкласти глибше або й зовсім викинути. Тому детально згадати, що ж відбувалося в іншій кімнаті, дуже складно: адже ці події вже «у минулому».

Джерело: http://www.internovosti.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.