Рівень IQ визначає схильність до вживання наркотиків Автор: lesya · Опубліковано: 22.11.2011 12:27 · Розділ: Медицина

Нещодавно вчені виявили, що кмітливі та розвинені діти більше схильні до вживання наркотиків, ніж їхні не такі розумні ровесники. Дослідження проводилося під керівництвом Джеймса Уайта з Кардіфського Університету в рамках всесвітньої програми боротьби з наркотиками. У дослідженні взяло участь близько 8 тисяч осіб, а тривало воно з 1970-років.

Результати IQ-тестування доводять: у дітей, які потрапили у верхню третину рейтингу, коли їм виповнилося п'ять і десять років, спостерігалася підвищена схильність до вживання кокаїну і коноплі у віці 16 і 30 років.

За результатами дослідження, до 30 років 35,4% чоловіків і 15,9% жінок вживали коноплю, а 8,6% чоловіків і 3,6% жінок - кокаїн. Аналогічна залежність спостерігалася і стосовно барбітуратів, LSD і героїну.

Високий рівень IQ - висока схильність до наркотиків (фото взято з сайту medikforum.ru)
Високий рівень IQ - висока схильність до наркотиків (фото взято з сайту medikforum.ru)

Хлопчики, які потрапили у верхню третину рейтингу у віці 5 років у порівнянні з однолітками з нижньої третини, на 50% частіше призвичаювалися до амфетамінів та екстазі у віці 30 років. У жінок такий зв'язок ще сильніший. Жінки з високим IQ частіше, ніж удвічі, вживали коноплю і кокаїн у порівнянні з жінками з низьким IQ.

Фахівці пояснюють це тим, що розумнішим людям все набагато швидше надокучає. Іноді вони страждають від неприязні однолітків. А все це з часом може призвести до вживання наркотиків.

"Попередні дослідження доводять, що люди з високим IQ здебільшого ведуть здоровий спосіб життя, однак разом з тим вони швидше та частіше піддаються ризику вживання наркотиків, алкоголю, тютюну..." – коментує результати роботи Джеймс Уайт, психолог Університету Кардіффа в Сполученому Королівстві. Чому це відбувається? Окрім усього іншого, фахівці називають надмірну відкритість людей з високим рівнем IQ до всього нового. На додачу, таким людям надзвичайно нудно в рамках загального соціального та духовного розвитку нації.

Джерело: http://www.zdr.ru

http://www.narkotikof.net


Інші новини розділу