Скиглії роблять світ кращим Автор: lesya · Опубліковано: 22.11.2011 09:58 · Розділ: Суспільство

Уже давно не секрет, що більшість людей, як правило, не любить скигліїв. Однак, як виявилося, дарма. Нещодавно американські психологи з’ясували, що скиглії надають всім нам неоціненну послугу, першими помічаючи ті проблеми, які потребують негайного рішення.

Провідний автор дослідження Індія Джонсон з Університету штату Огайо впевнена, що негативне мислення призводить до позитивних результатів. Люди можуть роками миритися зі своїми проблемами, намагаючись їх не помічати, навіть якщо ці проблеми завдають їм чималої шкоди. І мова тут йде не лише про особисте життя, а й про неприємності на роботі або в навчальному закладі. Однак у тому випадку, коли хтось сторонній висловить своє невдоволення з цього приводу, то це може стати першим кроком на шляху вирішення проблеми. "Для того, щоб хоч щось змінити у своєму житті, потрібно спершу зрозуміти, що саме не так", - пояснює Індія Джонсон.

Скиглії вказують на проблеми, які потребують негайного рішення (фото взято з сайту turist.rbc.ru)
Скиглії вказують на проблеми, які потребують негайного рішення (фото взято з сайту turist.rbc.ru)

Вчені провели експеримент, в рамках якого добровольцям спершу розповіли про студента, якого не влаштовувала політика університету стосовно першокурсників. При цьому одній групі учасників повідомили, що цей студент врешті-решт таки домігся свого, а іншій - що скарги цього студента до уваги прийняті не були. Далі учасникам запропонували прочитати на вибір дві доповіді Міністерства освіти, присвячені порядкам в університеті. Одна доповідь була критичною, інша містила позитивні відгуки.

І виявилося, що майже всі учасники експерименту, яким повідомили про вдале завершення історії незадоволеного студента, обрали для прочитання негативний відгук міністерства. За словами американського психолога, саме негативна оцінка будь-яких речей наводить на думку, що в житті можна щось змінити.

До речі, результати іншого дослідження, проведеного вченими Чиказького університету - психологами Стейсі Фінкльштейн і Айєлет Фішбах, виявили, що критичні відгуки можуть навіть збільшити продуктивність праці й змусити людей досягати серйозних успіхів. Однак такий ефект спостерігається лише в експертів або тих людей, які себе експертами вважають. У новачків усе по-іншому.

Парадоксально, але виходить, для того, щоб "мислити позитивно", насправді треба мислити негативно.

Джерело: http://www.utro.ru


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.