У лютеранській церкві у Стокгольмі стали проводити "техно-меси" Автор: lesya · Опубліковано: 18.11.2011 23:15 · Розділ: Релігія

Цими днями у Швеції в лютеранській церкві Всіх Святих у Стокгольмі замість звичайного богослужіння відбулася служба в стилі техно-дискотеки 90-х років. Під час служби храм перетворився на своєрідний нічний клуб.

Повідомляється, що подібними заходами священики намагаються викликати у молоді інтерес до релігії. Цікавим є те, що молодь, яка відвідає таку службу, не буде слухати проповіді чи молитися, не виставляється в залах хоругва, свящиники не носять своїх ряс, молодь зможе просто потанцювати.

Цю першу техно-месу організував пастор Олле Ідестром. І, як виявилося, його захід був вельми успішним: якщо на звичайних недільних службах церковні лави майже зовсім порожні, то в цей день у церкві голці ніде було впасти.

Всі відвідувачі церкви чудово провели час, і цей факт спонукає священиків сподіватися, що, можливо, з часом ці молоді люди почнуть відвідувати й звичайні служби.

До речі, протягом останніх 50 років шведська церква стала надзвичайно сучасною: жінкам дозволили приймати сан священика, а гомосексуалістам ставати єпископами. А незвичайні богослужіння на зразок техно-меси стали черговим кроком на шляху до "прогресу" в справі навернення людей до віри та до Бога.

Техно-меса зібрала чимало прихильників
Техно-меса зібрала чимало прихильників

Протягом минулого десятиліття кількість прихожан шведської лютеранської церкви скоротилося на цілих 13%, а відвідувачів традиційних недільних служб стало наполовину менше.

До речі, раніше в Швеції уже влаштовували хіп-хоп-меси, рок-меси та джаз-меси, та найбільше в країні полюбляють клубну музику, тому саме її вибрала для себе церква Всіх Святих.

Джерело: http://www.newsru.com


Інші новини розділу

 • У Лондоні виставлять на продаж "Біблію грішників", що закликає чинити перелюб

  У Лондоні виставлять на продаж "Біблію грішників", що закликає чинити перелюб · lesya · 23.10.2015 20:48

  У Лондоні на торги виставлять унікальний екземпляр Біблії, що більше відома, як «Біблія для грішників». Вік книги – не менше чотирьох сотень років, і в ній народ закликають до перелюбодійства.


 • У Ватикані обурені зізнанням польського священика у гомосексуалізмі

  У Ватикані обурені зізнанням польського священика у гомосексуалізмі · lesya · 05.10.2015 20:33

  Істина – річ добра, але не завжди корисна. І далеко не у всіх ситуаціях потрібно рубати правду-матку. Навіть якщо ти – священик, і брехня вже сама по собі тобі не пасує.

  В цьому недавно довелося переконатися одному польському священику – Ватикан неабияк обурило його недавнє зізнання. Ще б пак, католицький священнослужитель на увесь світ заявив, що є… гомосексуалістом. Більше того, він виступив із вимогою до Ватикану відкинути стереотипи і змінити своє ставлення до геїв.


 • Віру в Бога оголосили психічним захворюванням

  Віру в Бога оголосили психічним захворюванням · lesya · 15.09.2015 15:14

  Релігія, покликана нести добро та злагоду, часто призводить до протилежного ефекту: замість того, щоб дарувати людям мир та спокій, вона часто розпалює війни та ворожнечу. А все тому, що знаходяться такі, кому за допомогою релігії вигідно управляти натовпами людей, яким неохота самостійно мислити. Останні ж воліють покластися на когось, жити за продиктованими правилами, мотивуючи все вірою в Бога.


 • Папа Франциск дозволив відпускати гріхи жінкам, що скоїли аборт

  Папа Франциск дозволив відпускати гріхи жінкам, що скоїли аборт · lesya · 02.09.2015 13:22

  Колись релігія правила світом, і в багатьох країнах ще й дотепер збереглися ці правила Однак в Європі ситуація склалася по-іншому, тож священикам доводиться враховувати зміну потреб та уподобань своєї пастви, а також основні суспільні тенденції. Саме тому церква, принаймні католицька, останнім часом стає все більш лояльною до «гріховних» потреб людства.


 • В Детройті масово протестують проти статуї Сатани

  В Детройті масово протестують проти статуї Сатани · lesya · 28.07.2015 21:10

  Мешканцям американського Детройта неабияк не сподобалася витівка місцевих сатаністів - в ніч на двадцять п’яте липня представники Церкви Сатани встановили у Детройті статую сатанинського божества. Виготовлений він із бронзи, а ім’я йому Бафомет.