Японці використовуватимуть космічну енергію Сонця Автор: lesya · Опубліковано: 18.11.2011 01:35 · Розділ: Екологія

Цими днями японські вчені приступили до наземних випробувань космічної електростанції. Джерелом безпечної та екологічно чистої енергії для цієї електростанції стане Cонце. Передбачається, що на Землю електрика передаватиметься за допомогою унікальної бездротової технології.

І якщо розрахунки фахівців Кіотського університету виявляться вірними, то вже через декілька років на орбіті нашої планети з'явиться перший енергоблок. Основна мета проекту – повністю позбутися атомних електростанцій.

Слід зазначити, що експериментальний центр мікрохвильової енергії Кіотського університету і зовсім не схожий на наукову лабораторію. За масивними дверима – якийсь напівтемний бункер, стеля, підлога та стіни якого суцільно встелені незрозумілими і таємничими конусами, які повинні абсорбувати мікрохвилі.

Японці планують замінити атомні електростанції космічними (фото взято з сайту starodub.org.ua)
Японці планують замінити атомні електростанції космічними (фото взято з сайту starodub.org.ua)

Це міні- імітація космічного простору. Тут випробовують прототип орбітальної електростанції, яка повинна збирати та накопичувати енергію Cонця та передавати її на Землю як супутниковий сигнал.

Професор Кіотського університету Наокі Сінохара вирішив показати фрагмент сонячного енергоблоку. "Тут 256 компактних антен потужністю 8 кіловат, які збирають енергію, перетворюючи її в енергію мікрохвиль, - пояснює професор. – Ці мікрохвилі направляються єдиним потоком на спеціальні приймаючі елементи, які перетворюватимуть їх на електрику".

Ось один із прикладів використання нової технології на практиці: кімната, яка фактично являє собою велику мікрохвильову піч. Це приміщення наповнене мікрохвилями, які випромінюються десь з-під стелі. Ці мікрохвилі не надто потужні, щоб, приміром, підсмажити шматок м’яса, але їхньої сили вистачить для того щоб запалити світлодіодні лампи чи зарядити мобільний телефон.

Спеціальна панель збирає мікрохвильове випромінювання, конвертує його в електрику, і телефон отримує бездротовий електричний заряд.

За словами професора Наокі Сінохари, для створення повноцінної орбітальної сонячної станції площа антени повинна складати не менше двох кілометрів. І один такий космічний енергоблок потужністю до 1000 мегават зможе замінити атомну електростанцію.

Вже найближчим часом вчені планують вивести випробування на новий - космічний - рівень. До речі, планується, що запуск експериментального супутника може відбутися протягом п'яти років.

Професор розповів також, що кінцевою метою проекту є будівництво потужного енергетичного комплексу на Місяці, звідки на Землю зможуть надходити нескінченні потоки енергії. Однак, ясна річ, про терміни реалізації цього проекту говорити ще дуже рано.

Джерело: http://ecoportal.su


Інші новини розділу