Екзотичні види транспорту для туристів Автор: lesya · Опубліковано: 17.11.2011 14:45 · Розділ: Цікаві факти

Дуже часто туристи, які приїжджають в іншу країну, постають перед вибором, на якому транспорті подорожувати. І якщо в Європі та США мандрівники традиційно беруть автомобілі на прокат, то в екзотичних країнах дуже часто така послуга просто-на-просто недоступна, та й, зрештою, до багатьох визначних пам'яток на автомобілі впритул не під'їдеш. Отож туристи змушені їздити або на громадському транспорті, або ж скористатися послугами екзотичніших засобів пересування.

Почнемо з більш-менш традиційних видів транспорту. Ось, приміром, у Гватемалі місцевою визначною пам'яткою вважаються так звані «курячі автобуси». Звідки така назва? – У цих автобусах перевозять не лише людей, але й домашніх тварин. Гватемальські «курячі автобуси» - це звичайнісінькі шкільні автобуси, привезені із США. Щоправда, місцеві умільці постаралися, розфарбувавши автобус яскравими барвами так, що оригінал неможливо впізнати.

У Португалії можна покататися на вербових санях
У Португалії можна покататися на вербових санях

Натомість філіппінські умільці захоплюються мотоциклами. Однак їздити на мотоциклі по двоє - занадто велика втрата бензину. З цієї причини звичайний мотоцикл місцеві майстри удосконалили, подовживши сидіння, і тепер на одному такому транспортному засобі може вміститися від 5 до 13 осіб. Мотоцикли, названі «хаба хаба», використовуються для пасажирських перевезень, і, що цікаво, додаткове навантаження у вигляді кількох людей з важкими сумками на швидкість транспортного засобу ніяк не впливає: філіппінські «пасажирські байкери» розганяються до запаморочливих швидкостей.

Як відомо, протягом тривалого часу рикші були основним пасажирським транспортом у багатьох азіатських містах. У наш час рикші також збереглися в багатьох країнах, однак практично скрізь вони, крокуючи в ногу з часом, пересіли на велосипеди або мопеди. І лише в Японії до цих пір збереглися справжні рикші, які тягнуть візки з туристами на своїх власних ногах. До речі, рикші тут не екзотика, а справжнісінький транспортний засіб, адже до багатьох районів Кіото складно дістатися на якихось інших видах транспорту. Щоб не ковзатися на гірських стежках, рикші носять спеціальне взуття. Піші рикші збереглися також і в деяких індійських містах, і в Шанхаї.

Ще одним традиційним видом пересування в Індії та деяких інших країнах Південно-Східної Азії є слони. Щоправда, на сьогоднішній день ними користуються лише туристи, а в якості транспорту їх використовують дуже рідко. А, приміром, у Таїланді прогулянка на слонах є обов'язковим пунктом практично всіх екскурсійних програм.

Ще однією твариною, яку використовують в якості транспорту, є верблюд. Сьогодні покататися на верблюді можна в багатьох країнах: у Єгипті, ОАЕ, Марокко, Індії та Монголії.

Та як би там не було, найбільш незвичним транспортним засобом можна назвати вербові сани, на яких туристів катають на Мадейрі в Португалії. Одразу ж в пам’яті зринає вульгарненький віршик про асфальт і лижі, однак тут це досить-таки поширений вид розваги. А все відбувається ось як: туристів садять в «асфальтові» сани, спускаючи вниз по пішохідній вулиці, а двоє «супроводжуючих», які біжать поряд, мотузками контролюють рух саней протягом усього двокілометрового спуску. Зрозуміло, що трясе в таких санях страшенно, та й серце завмирає від одної лише думки, що ж буде, якщо випадково вивалитися на асфальт на повній швидкості. Однак, чесно кажучи, нещасні випадки тут досить рідкісні, та й обмежується все здертими колінами і ліктями.

Джерело: http://www.km.ru


Інші новини розділу