У потеплінні винні люди похилого віку Автор: lesya · Опубліковано: 17.11.2011 11:55 · Розділ: Екологія

Нещодавно вчені виявили, що 60-річні люди завдають більше шкоди екології, ніж 20-річні: їхній спосіб життя «викидає» в атмосферу набагато більше вуглекислого газу (C02), підвищення концентрації якого стає причиною глобального потепління. Відповідне дослідження проводилося групою фахівців німецького Інституту Макса Планка (Max Planck Institute).

В результаті дослідження виявилося, що середньостатистичний мешканець США у віці 20 років веде такий спосіб життя, в результаті якого в атмосферу викидається трохи менше 10 т CO2 на рік. Однак у людей віком від 63 до 65 років цей показник сягає вже 14,9 т. Далі показник шкідливості існування знову іде на спад: середньостатистичний 82-річний американець стає причиною приблизно 13 тонн викидів в атмосферу.

В принципі, тут немає нічого дивного - нікому просто в голову не приходило глянути на викиди в атмосферу з цієї точки зору. А все дуже просто: зрілі люди у США, країнах Західної Європи або Японії, як правило, більш забезпечені, ніж молодь, маючи, до того ж, набагато більше вільного часу. З цієї причини вони частіше їздять на автомобілях, більше подорожують та живуть у великих будинках, на обігрів та освітлення яких йде значно більше енергії. На додачу, успіхи охорони здоров'я на Заході стали причиною того, що в 60 років люди ще досить енергійні та хочуть якомога активніше користуватися всіма життєвими благами.

Глобальне потепління може спровокувати хвилю кліматичних біженців (фото з сайту gazeta.ua)
Глобальне потепління може спровокувати хвилю кліматичних біженців (фото з сайту gazeta.ua)

До речі, тут має значення ще й те, на що ми витрачаємо гроші та якими енергоносіями користуємося. За підрахунками німецьких учених, один долар, витрачений на електрику, призводить до викиду в атмосферу 8,7 кг CO2; тоді як той же долар, витрачений на газ - всього до 6 кілограмів.

Нагадаємо також, що загальносвітові викиди C02 за останній рік значно зросли, і, що найстрашніше, темпи їхнього зростання випереджають найпесимістичніші прогнози. До того ж, екологи попереджають, що ресурси грунту та океану з поглинання вуглекислого газу майже повністю вичерпалися. Вихід з цієї ситуації шукатимуть на черговому кліматичному саміті, який відкриється у м. Дурбан, Південна Африка, наприкінці цього місяця.

Джерело: http://www.vokrugsveta.ru


Інші новини розділу