У документах 18 століття виявлено історію, яка лягла в основу «Острова скарбів» Автор: lesya · Опубліковано: 16.11.2011 18:30 · Розділ: Цікаві факти

Взявшись за переклад листування 18 століття, де йшлося про викрадені скарби, заховані на одному з карибських островів, голландська перекладачка Ганні Лі Кеттерінгцілком випадково виявила неймовірну схожість документа з сюжетом популярної книги Роберта Л. Стівенсона «Острів скарбів».

У листуванні йшлося про двох братів з Уельсу, які викрали з корабля, в екіпажі якого вони працювали, вантаж із золотими монетами, сріблом та іншими коштовностями. Брати заховали здобич на одному з карибських островів.

І чим більше Кеттерінг заглиблювалася в переклад, тим більше історія з листування нагадувала сюжет «Острова скарбів» Роберта Л. Стівенсона.

СюжетОстрова
СюжетОстрова

До речі, цю реальну історію раніше описав американський письменник Джон Амрейн в книзі «Острів скарбів: нерозказана історія», розповівши про двох братів, які втекли з іспанського галеона з цінним вантажем.

Закінчивши роботу над книгою, письменник звернувся до Ганни Лі з проханням перекласти з голландської мови старовинні листи, які протягом тривалого часу зберігалися в Державному Архіві Нідерландів. Зрозуміло, така робота не з легких: чорнило місцями розтеклося, почерк листування надто затійливий та нерозбірливий. Окрім того, ці документи були написані ще до того часу, коли в голландській мові були прийняті універсальні норми орфографії.

«... Врешті-решт я зрозуміла, що можу транскрибувати букви та перекладати їх. Найдивніше було потім, коли виявилося, що цей текст - не що інше, як листування голландських капітанів, чиї судна плавали в Карибському морі. Я працювала над перекладом годинами, не помічаючи, як йшов час. Це найцікавіша робота за всю мою кар'єру".

У листах наводився звіт з суднового журналу іспанського галеона, який збився з курсу через шторм. Двом братам, Джону і Оуену Ллойдам, в одного з яких була дерев'яна нога, було доручено евакуювати цінний вантаж: кошеніль (дуже дорогу червону фарбу), 8 тон срібних зливків та скрині зі срібними прикрасами і золотом. Однак брати вирішили скористатися ситуацією і привласнити коштовності. Щоправда, Джона схопили, а Оуену вдалося втекти. Він заховав скарби на острові Норман (Британські Віргінські острови). Згодом Оуена також спіймали і засудили до шибениці. В очікуванні смертної кари він перебував у в'язниці на острові Святого Євстафія. Однак в листах Ганні вичитала, що Оуену вдалося підкупити тюремників і втекти.

До речі, Джон Амрейн - автор «книги про книгу» - ще декілька років тому виявив зв'язок пригодницької історії Р.Л. Стівенсона з реальною історією минулого.

А все сталося ось як: дід Роберта Стівенсона був похований на карибському острові Святого Кітса, який знаходиться неподалік острова Святого Євстафія. Стівенсон був там рівно за рік до того, як почав писати «Острів скарбів».

Окрім того, дружина Стівенсона Фенні Осборн - колишня коханка одного з прямих нащадків Джона Ллойда. Отож, ймовірно, дерев'яна нога Джона Ллойда надихнула Стівенсона на створення легендарного персонажа «Довготелесого» Джона Сільвера.

Джерело: http://www.i-version.ru


Інші новини розділу