Ліва півкуля мозку непристойніша у порівнянні з правою Автор: lesya · Опубліковано: 16.11.2011 13:15 · Розділ: Наука

Нещодавно група американських учених з чотирьох університетів провела дослідження, в рамках якого фахівці намагалися з’ясувати, як мозок обробляє непристойні думки.

Зрозуміло, що дослідження такого типу передбачає певні обмеження. Нікому не дано зрозуміти, яким чином сто мільярдів частин мозку «думають думку». Ці області з'єднані між собою дуже складними способами, які, як на гріх, різняться у людей, та ще й змінюються протягом життя, а іноді ці зміни стаються кожного дня або кожних декілька хвилин. Значна кількість дрібних утворень зливаються у великі конгломерати з нечітким розташуванням та межами.

Ліва півкуля працює активніше, обробляючи непристойну інформацію
Ліва півкуля працює активніше, обробляючи непристойну інформацію

Саме тому дослідники не ризикнули загрузнути у великій головоломці мозку, обмежившись одним завданням. В рамках експерименту добровольцям запропонували зіткнутися з різними аспектами аморальності під наглядом МРТ. Приміром, учасникам експерименту показували різноманітні надруковані фрази. Одні розповідали про бридкі, неприємні речі («Ти їж протухлий гамбургер своєї сестри. Ти п'єш сечу своєї сестри. Ти їж парші своєї сестри»), в інших йшлося про інцест («Ти доводиш свою сестру до оргазму. Ти спостерігаєш за тим, як твоя сестра мастурбує. Ти пестиш соски своєї сестри»), а ще інші розповідали про несексуальні аморальні вчинки («Ти грабуєш будинок своєї сестри. Ти вбиваєш дитину своєї сестри»); в решті фраз йшлося про щось нейтральне (« Ти читаєш вголос своїй сестрі. Ти несеш продукти, куплені твоєю сестрою »). Фігурували в експерименті й картинки.

В результаті проведеного дослідження фахівці дійшли висновку, що ліва півкуля мозку працює активніше, ніж права, тоді, коли мова йде про обробку непристойних думок. Ось і все.

Результати цього дослідження опубліковані в науковому журналі Frontiers in Evolutionary Neuroscience.

Джерело: http://science.compulenta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.