Названо 10 ознак авітамінозу Автор: lesya · Опубліковано: 15.11.2011 10:42 · Розділ: Медицина

За словами спеціалістів, людському організмові вкрай рідко не вистачає лише якогось одного конкретного вітаміну. В більшості випадків людям не вистачає груп корисних вітамінів. До речі, якщо людина є вегетаріанцем і відмовилася від вживання тваринних продуктів, їй не вистачатиме біотину та вітамінів А, D, Е.

А якщо в раціоні харчування недостатньо продуктів рослинного походження, то не вистачатиме вітамінів групи В та вітаміну С.

Та як дізнатися про те, чи й справді у вас авітаміноз? Спеціалісти радять звернути увагу на окремі фактори, які є вірними супутниками авітамінозу.

Як правило, організмові не вистачає цілого комплексу вітамінів
Як правило, організмові не вистачає цілого комплексу вітамінів

1. Шкіра, яка лущиться. Через нестачу вітамінів шкіра стає дуже сухою і починає лущитися. Якщо ж у вас весь час лущаться або тріскають губи, ні з того ні з сього з'явилися вугрі, виразки і тріщини в куточках рота – вам слід занепокоїтися. Поява великих синців під очима, запалена шкіра - все це може відбуватися через брак вітамінів.

2. Ламкі нігті. Якщо вітамінів не вистачає, нігті одразу ж стають ламкими, тьмяними, і ніякі спеціальні лаки та масла по догляду за ними не допоможуть. Поява смужок, ямочок і плям на нігтьовій пластині говорить про брак вітамінів.

3. Випадіння волосся. Ламке волосся є головною ознакою нестачі корисних речовин в організмі. Насторожувати також повинна поява сивини, лупи, прищиків та ранок або ж постійний свербіж шкіри голови.

4. Очі сльозяться і червоніють. Зниження зору є найсерйознішою ознакою недостатньої кількості вітамінів у організмі. Внаслідок гіповітамінозу може також спостерігатися припухлість і почервоніння повік, виділення з очей та постійний свербіж, а також часті запалення. Дуже часто нестача вітамінів призводить до несприймання яскравого світла, а також двоїння в очах.

5. Виразки язика і щік, надмірна кровоточивість ясен, зуби, які хитаються, а також опухлий язик, який може навіть поміняти забарвлення, - теж є ознаками недостатньої кількості вітамінів.

6. Набрякле обличчя, опухлі суглоби. Нестача вітамінів частенько стає причиною набрякання суглобів, судом і порушення координації рухів.

7. Через недостатню кількість вітамінів може змінитися сприйняття запаху.

8. Знижується концентрація уваги.

9. Спостерігаються проблеми з травленням.

10. Пригнічений стан.


Інші новини розділу