У Голландії збудували невидимий міст Автор: lesya · Опубліковано: 14.11.2011 16:04 · Розділ: Цікаві факти

Цими днями співробітники архітектурного бюро RO & AD з Голландії спроектували унікальний міст, який одразу ж завоював звання «Кращої споруди 2011 року». Унікальність споруди в тому, що вона – невидима…

Повідомляється, що так званий "Міст Мойсея" збудували у невеликому голландському містечку співробітники архітектурного бюро RO & AD.

Невидимий міст було створено в процесі реконструкції голландського форту Fort de Roovere. Споруда є частиною берегової лінії укріплення 1628 року. Саме за допомогою цієї лінії свого часу декілька міст та сіл пов'язувалися між собою піщаними та кам'яними валами. У разі необхідності, наприклад, під час воєн, за допомогою цих валів вся територія заливалася водою. Цю унікальну споруду зруйнували ще в 19-му столітті, а відновили лише недавно - як пам'ятник і як туристичний об'єкт.

До речі, архітектори самі піджартовували над своїм творінням: «Нерозумно будувати міст над валами, особливо в тому випадку, коли він тягнеться звідти, звідки, власне, і приходить ворог. Саме тому ми вирішили зробити цей міст невидимим».

З відстані міст і справді важко помітити: видно лише голови відвідувачів, які стирчать з води. І лише наблизившись впритул до споруди, можна побачити вузький рів, і кожен бажаючий, як і біблійний пророк Мойсей, який розділив води Червоного моря, зможе пройти через воду, розділену на два боки.

Здалеку міст і зовсім не помітний
Здалеку міст і зовсім не помітний

Під час дощу міст залишається сухим завдяки додатковим валам по обидва боки рову – ці вали відводять зайву воду, завдяки чому рівень води в рові постійно залишається незмінним.

До речі, зовні цей проект чимось нагадує інший ландшафтний проект, також Нідерландський. Щоправда, цей проект «розрізає» не поверхню води, а бункер часів Другої світової війни.

Джерело: http://www.pravda.ru


Інші новини розділу