Британські вчені створять мозок для керування роботами Автор: Вікторія · Опубліковано: 10.06.2009 16:01 · Розділ: Нові технології

Спеціалісти з університету Хартфордшира запланували створити систему для управління роботизованою домашньою технікою. Вони мають намір створити штучну особистість - комп'ютерний мозок, який буде управляти роботою домашніх роботів. За словами керівника проекту, Керстіна Дойтенхана, за основу для створення універсального мозку вчені візьмуть розробку іншої групи британських фахівців - графічного компаньйона по імені Greta.

Цей віртуальний персонаж вже керує 5-ма домашніми роботами. Його анімовані 3D-зображення з'являються на розміщених по всьому будинку дисплеях і відповідають на запитання господаря. Таким чином, власник системи завжди має справу з одним і тим же, знайомим йому віртуальним персонажем, який здатен накопичувати знання та досвід, зазначають фахівці.

Однак Greta може перебувати в певний момент часу тільки в одному роботі, відповідно, всі машини працювати одночасно не можуть. Крім того, залишається не вирішеною проблема перенесення даних, так, наприклад, програма для пилососа може завантажитися в посудомийну машину, або програма з андроїда - в робота-собаку, пояснює Дойтенхан.

У свою чергу фахівці японського інституту Hajime Research представили гігантського двоногого робота ростом 210 сантиметрів, який може ходити, відриваючи ноги від землі.

Джерело korrespondent.net


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.