Вчені виявили ще одну властивість води Автор: lesya · Опубліковано: 11.11.2011 22:40 · Розділ: Наука

Нещодавно виявилося, що фантастична та незбагненна природа однієї з найпростіших хімічних речовин продовжує дивувати учених. Так, цими днями спеціалісти повідомили, що при охолодженні нижче точки замерзання, вода може перетворюватися на новий тип рідини.

Результати проведеного фахівцями дослідження опубліковані у виданні Journal of Physical Chemistry B.

Дослідник Прадіп Кумар у співпраці з Юджином Стенлі протягом тривалого часу займалися вивченням та дослідженням 80 різних властивостей цієї насправді фантастичної речовини. Так, приміром, вода може існувати в усіх трьох станах (рідкому, твердому, газоподібному) одночасно. А сили на її поверхні достатньо для того, щоб деякі комахи ходили по воді, а самій воді ці ж сили дозволяють підніматися вгору по кореневій системі рослинності.

В рамках нового дослідження вчені припустили, що вода здатна переходити з одного стану в так звану «рідку-рідку» фазу, однак сучасне лабораторне обладнання не дозволяє це припущення перевірити, оскільки сам перехід відбувається дуже швидко. Саме тому фахівці для перевірки гіпотези використовували комп'ютерні моделі.

Вчені вважають, що вода може бутирідкою-рідкою
Вчені вважають, що вода може бутирідкою-рідкою

І з'ясувалося, що коли вода в моделі охолоджується, то її теплопровідність знижується так, як і в звичайній рідині. Однак коли температуру знизили до 54 градусів нижче нуля за Фаренгейтом, то рідка вода в моделі почала проводити тепло краще.

Отож цілком ймовірно, що нижче вказаної температури рідка вода піддається різким і безперервним структурним змінам, тоді як місцева структура рідини стає занадто впорядкованою – щось на зразок льоду. Такі структурні зміни в рідкій воді зумовлюють збільшення теплопровідності при низьких температурах.

Опираючись на дані проведених досліджень, вчені впевнені, що насправді існує ще одна фаза води - рідка-рідка.

Джерело: http://innovanews.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.