Mozilla випустить власну ОС для мобільних пристроїв Автор: lesya · Опубліковано: 11.11.2011 17:50 · Розділ: Нові технології

Цими днями співробітники компанії Mozilla приступили до тестування власної мобільної операційної системи Boot 2 Gecko. Тестування триватиме до кінця поточного року, а вже в I кварталі 2012 р. повинна з'явитися офіційна демо-версія системи. Передбачається, що нова операційна система з відкритим вихідним кодом завантажуватиметься безпосередньо в браузер.

За словами спеціалістів, нова операційна система концептуально нагадуватиме Chrome OS від Google. B2G працює на основі движка Gecko, який використовується у Firefox. Повідомляється також, що нова ОС призначена виключно для смартфонів та планшетних ПК. Під час розробки системи використовувалися низькорівневі компоненти мобільної ОС Android.

Mozilla випустить власну ОС
Mozilla випустить власну ОС

До речі, розробники постійно викладають код нової системи «в реальному часі»: на даний час всі наявні напрацювання з Boot 2 Gecko доступні для вільного скачування на сервісі GitHub.

За словами співробітників Mozilla, робота в рамках даного проекту повинна вестися в кількох напрямках: створення нових API для забезпечення доступу додатків до можливостей мобільних пристроїв, таких як телефонні дзвінки, SMS, USB, Bluetooth тощо; розробка спеціального низькорівневого прошарку для підтримки пристроїв на основі Android; створення та розробка набору стандартних користувацьких програм для забезпечення всіх класичних можливостей смартфонів та планшетів.

Як зазначалося вище, тестування готових компонентів Boot 2 Gecko вже розпочато. А продовжуватиметься воно до кінця поточного року.

На даний момент розробники проекту зосереджені насамперед на створенні нових API, розробці призначених для користувача додатків і на створенні платформи, яка дозволить операційній системі підтримувати пристрої на основі Android. Далі черга дійде й до інших компонентів.

До речі, представники Mozilla в кінцевому результаті сподіваються створити продукт, який складе серйозну конкуренцію сьогоднішнім лідерам ринку мобільних операційних систем - iPhone, Android і Windows Phone 7.

Джерело: http://www.cnews.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.