Вчені виявили скелет доісторичного слона Автор: Lesly · Опубліковано: 09.06.2009 17:17 · Розділ: Цікаві факти

В Індонезії вчені викопали скелет доісторичного предка сучасного азійського слона. Стародавні кістки було виявлено після обвалу землі в покинутому піщаному кар’єрі Східної Яви в квітні цього року, внаслідок якого загинуло двоє людей.

Дослідники з університету Уолонгонг (Австралія) та Інституту геологічних досліджень провели за розкопками рештків 4 тижні. Незважаючи на свій вік, скелет практично не пошкоджений. Зараз вчені вивчають череп знахідки, щоб визначити наскільки великою була тварина, однак, вони переконані, що вона була більшою, ніж сучасний азійський слон, який перебуває на межі вимирання. Так, розмір стегнової кістки доісторичного скелету становить 1,2 м, а висота плеча, за попередніми оцінками складає 3,2 м.

“Дуже рідко вдається знайти повністю збережений скелет,” – повідомив австралійський палеонтолог, Герт ван ден Берг. - Зазвичай померлі тварини розриваються на частини та пожираються хижаками. Але, як виявилося, слон, який потонув у трясовині був швидко покритий пісками близько 200 000 років тому. А те, що скелет повністю зберігся дає нам можливість реконструювати його, не використовуючи уяву,” – додав вчений.

В подальшому скелет вивчатимуть спеціалісти з Музею геології в м. Бандунг, Західна Ява. Планується, що знахідка буде відкрита для загального огляду в кінці року.

Джерело: timesonline.co.uk


Інші новини розділу