В Японії продемонстрували 200-дюймовий екран 3D Автор: lesya · Опубліковано: 11.11.2011 11:36 · Розділ: Нові технології

Цими днями компанія NICT у співробітництві з компанією JVC Kenwood розробила 200-дюймовий авто-стереоскопічний Full HD 3D екран, який показуватиме зображення з 57 різних точок зору. Таким чином людина, яка проходить мимо такого екрану, може, приміром, заглянути, що заховане за кутом, або ж побачити, що знаходиться за тим чи іншим об'єктом. Водночас люди, які дивляться на екран з різних позицій, бачитимуть один і той же об’єкт з різних ракурсів.

У кожному ракурсі глядачі бачитимуть зображення з дозволом 1920x1080 пікселів. До речі, у традиційних екранах кут огляду складає трохи менше 180 градусів, однак у новому екрані, розробленому японськими фахівцями, розгорнутий кут огляду поділений на сектори по 13 градусів. У кожному з цих секторів глядач бачить один і той самий об'єкт під різними кутами, тому люди, які знаходяться в протилежних кутах кімнати (правому й лівому, приміром), оглядатимуть різні картинки. Тобто якщо на екрані зображено куб, то люди по обидва боки кімнати побачать різні його бічні грані.

Екран показуватиме предмети в різних ракурсах
Екран показуватиме предмети в різних ракурсах

Такого ефекту вдалося досягти завдяки масиву з 57 розташованих за екраном проекторів, налаштованих один відносно одного таким чином, щоб створювати єдине тривимірне зображення з відносно плавним переходом між ракурсами. Зрозуміло, що новий екран надзвичайно великий, адже творіння японських фахівців включає в себе, окрім камер, ще й конденсорну лінзу, яка, фокусуючи світло, створює чітке зображення, а також дифузорну плівку, яка забезпечує плавні переходи між ракурсами.

Залишилася одна поки що не вирішена проблема: для того, щоб на такому екрані можна було щось переглядати, потрібно мати хоча б якийсь відеоматеріал. А для того, щоб записати щось на відео, потрібні камери, які знаходяться одна від одної на відстані 2 см. Та у випадку з HD камерами вони просто заважатимуть одна одній.

Втім, творців екрану це не зупиняє. У майбутньому вони мають намір продемонструвати екран, який показуватиме картинку з 200 точок зору.

Джерело: http://zhelezyaka.com


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.