Відсутність Сонця викликає галюцинації Автор: lesya · Опубліковано: 11.11.2011 00:23 · Розділ: Наука

Нещодавно вчені встановили, що надто низький рівень вітаміну D в організмі може бути причиною різноманітних психічних розладів, серед яких - марення і галюцинації. Окрім того, нестача цього вітаміну може стати передумовою розвитку депресії. Отож у даному контексті психіатри радять додатково тестувати людей з недоліком вітаміну D на стан душевного здоров'я.

Так, цими днями група дослідників на чолі з доктором Національної дитячої психіатричної лікарні в місті Колумбус штату Огайо Барбарою Грасіус з'ясувала, що у підлітків з наднизьким рівнем вітаміну D в чотири рази частіше спостерігалися такі психічні розлади, як марення, параноя, різного роду голоси і галюцинації. Та що найважливіше – саме ці симптоми в психіатрії пов'язують з найсерйознішими розладами. Таким чином, вчені наголошують на необхідності постійного контролю рівня вітаміну D в організмі тих людей, у яких виявлено описані вище симптоми.

Нестача вітаміну D призводить до появи галюцинацій
Нестача вітаміну D призводить до появи галюцинацій

Поки що це твердження залишається лише припущенням, не підтвердженим достатньою кількістю наукових фактів. Але з іншого боку, якщо це припущення є вірним, тоді стає зрозумілим сезонний характер психічних розладів та депресії. Так, адже найчастіше депресія виникає щорічно пізно восени та ранньою зимою, коли людям не вистачає сонячного світла, і, як результат, виникає дефіцит вітаміну D в організмі людини.

З іншого боку, опираючись на результати нового дослідження, можна припустити, що надалі лікувати психологічні розлади можна буде за допомогою різних вітамінів та поживних речовин. І, цілком ймовірно, тих, хто страждає від депресії можна буде лікувати за допомогою психотерапії, магнітної терапії та вітамінотерапії, яка дозволить назавжди відмовитися від лікування сильнодіючими та шкідливими антидепресантами.

Джерело: http://www.infomaniya.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.