Чадний газ заспокоює мешканців мегаполісів Автор: lesya · Опубліковано: 10.11.2011 19:50 · Розділ: Екологія

Нещодавно група вчених в рамках вивчення впливу стрес-факторів навколишнього середовища на людський організм виявила, що вдихання невеликої кількості чадного газу здійснює наркотичний вплив на мешканців мегаполісів. Водночас така невелика доза чадного газу допомагає їм впоратися зі щоденним стресом.

В рамках дослідження, яке проводилося під керівництвом професора Іцхак Шнелл з Університету Тель-Авіва, вчені заміряли рівень стресу мешканців столиці Ізраїлю у віці від 20 до 40 років. Піддослідні прогулювалися переповненими вулицями, відвідуючи ресторани, гіпермаркети, користуючись громадським транспортом. При цьому рівень стресу вимірювався за чотирма показниками: зміна температури, шумове забруднення, рівень чадного газу та величина натовпу. Випробовувані повинні були повідомити вченим, коли саме вони відчували особливе занепокоєння, а в цей момент спеціальні датчики фіксували серцевий ритм та кількість чадного газу в атмосфері.

Чадний газдопомагає городянам заспокоїтися (фото взято з сайту unian.net)
Чадний газдопомагає городянам заспокоїтися (фото взято з сайту unian.net)

В результаті експерименту виявилося, що вплив мегаполісів на людей не такий уже й згубний. А все завдяки дії чадного газу, який люди вдихають в невеликих кількостях. Тому вчені дійшли несподіваного висновку: виходить, що тривалий вплив хімічних речовин не позначається на організмі негативно. До речі, до початку цього дослідження чадний газ - безбарвну отруйну речовину без смаку і запаху, яка викидається в атмосферу при спалюванні палива, називали «тихим убивцею», здатним протягом тривалого часу пригнічувати нервову систему та порушувати роботу серця.

Натомість найбільш згубним фактором стресу дослідники назвали шум, який викликав у піддослідних найбільше занепокоєння. Так, за даними ізраїльських фахівців, середній показник рівня міського шуму для вулиць Тель-Авіва становить 85 децибел.

Джерело: http://www.internovosti.ru


Інші новини розділу