Сюжет фільму "Зараження" може стати реальністю Автор: lesya · Опубліковано: 10.11.2011 17:30 · Розділ: Медицина

Вчені, опираючись на результати проведених нещодавно досліджень, ще раз впевнилися, що сюжет популярного фільму "Зараження" з високою ймовірністю може стати реальністю. У фільмі описуються наступні події: смертельний вірус завозиться у США разом з туристом із Гонконгу. Сотні вчених з усіх кінців світу намагаються отримати його код і вакцину, та все марно. До речі, епідемія незвіданого вірусу - один із найулюбленіших голлівудських сюжетів.

Однак насправді все набагато серйозніше, ніж може видатися на перший погляд. Так, вчені лондонського Університету Королеви Мері впевнені, що фантазії режисера Стівена Содерберга запросто можуть стати реальністю. Тим більше, що за правдоподібність в кінокартині відповідав професор епідеміології Колумбійського університету доктор Ян Липкін.

Як і в реальному житті, у фільмі віруси передаються в основному через рукостискання, а не покашлювання. Саме тому небезпечними можуть бути будь-які предмети, включаючи дверні ручки, а миття рук – справа куди важливіша, ніж носіння маски. А унікальна здатність вірусу мутувати не дозволяє вченим створити універсальну вакцину. При виникненні нового штаму вченим необхідно декілька тижнів або навіть місяців для розробки потрібної вакцини. Протягом цього періоду можуть постраждати сотні, а то й тисячі людей.

Маски не допоможуть при пандемії - слід частіше мити руки
Маски не допоможуть при пандемії - слід частіше мити руки

За твердженням епідеміологів, одним із найстрашніших варіантів вірусу є мутація пташиного та свинячого грипу. Саме в такому випадку на світ з'явиться смертоносний та легко розповсюджуваний вірус, як і в кінокартині «Зараження». До речі, ще у 1918 році на світ з'явився подібний штам вірусу, який отримав назву «іспанського грипу» та забрав життя від 50 до 100 мільйонів осіб.

Джерело: http://www.zdr.ru/news/


Інші новини розділу