Книга "Пеппі Довгапанчоха" сповнена расизму Автор: lesya · Опубліковано: 09.11.2011 18:55 · Розділ: Культура

Зовсім недавно теологу німецької асоціації жінок-евангелісток на ім’я Еске Вольрад вдалося відшукати у знаменитій та популярній книзі шведської письменниці Астрід Ліндгрен, яку так полюбляють школярі, - «Пеппі Довгапанчоха» - ознаки расизму. Так, за словами жінки, книга сповнена «колоніальних расистських стереотипів».

«І справа тут не в тому, що сама постать Пеппі расистська, а в тому, що всі три книжки з трилогії переповнені колоніальними расистськими стереотипами», - говорить Вольрад. Еске також зазначила, що видавці вже змінили в книзі батька героїні в одній із книг - замість «негритянського короля» перед читачем постає «південно-морський король». Однак інші проблемні фрагменти книги залишено без змін.

Книга про Пеппі сповнена расизмом (фото взято з сайту osvita.com)
Книга про Пеппі сповнена расизмом (фото взято з сайту osvita.com)

«У книзі описано, як чорношкірі дітлахи кидаються один в одного піском на очах у білих хлопців. І коли я читала книгу своєму племіннику - а він чорношкірий, - я просто-на-просто пропустила цей епізод», - розповіла Вольрад, зазначивши, що в цілому вона не може нічим дорікнути книзі. У ній, навпаки, є дуже багато позитивних речей: сильний жіночий характер, відповідальність дітей за свої вчинки, протест проти жорстокості щодо тварин, критика влади тощо.

А що стосується тих епізодів, які незручно зачитувати вголос при чорношкірих дітях, то, на думку Вольрад, тут допоможуть виноски, які могли б пояснити контекст расистських висловлювань. Таким чином, дітей з дитинства привчали б до життя в мультикультурному суспільстві.

«За статистикою, у Німеччині третина дітей до п'яти років народилися в іммігрантських сім'ях. А складається враження, що видавці думають, нібито тільки білі жінки із середнього класу купують ці книжки», - поскаржилася Вольрад.

Джерело: http://www.gazeta.ru


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?