У США продають цукерки, заражені віспою Автор: lesya · Опубліковано: 09.11.2011 21:10 · Розділ: Медицина

Цими днями правоохоронні органи США затримали жінку, яка займалася розповсюдженям цукерок зі збудником вітрянки. За словами затриманої, у такий спосіб вона намагалася «допомогти» батькам, чиї діти ще не перехворіли цією недугою.

Мешканка США продавала заражені вірусом вітряної віспи льодяники і солодку вату через Інтернет. На торгівлі «зараженими» солодощами спіймали мешканку Нешвілла (штат Теннесі) Венді Веркіт. Свій товар вона продавала через мережу Facebook. Вартість одного такого «вітряного» льодяника становила цілих 50 доларів.

Однак злочинниця заявила в суді, що цих коштів вистачало на оплату поштових відправлень солодощів. Натомість прокурор Середнього Теннессі Джеррі Мартін підкреслив, що пересилання збудників будь-яких інфекцій у США вважається кримінальним злочином і карається законом. А за словами Айзека Томсена, який займається вивченням та дослідженням дитячих інфекцій, ймовірність зараження вітряною віспою після вживання цукерок вкрай мала, оскільки інфекція поширюється повітряно-крапельним шляхом.

Вітрянку легше перенести у ранньому дитинстві
Вітрянку легше перенести у ранньому дитинстві

До речі, у даному контексті слід зауважити, що випадок торгівлі зараженими вітрянкою цукерками у США не поодинокий: на сьогоднішній день тут щосили йде торгівля вітряною віспою через інтернет. Отож ті батьки, які хочуть, щоб їхні діти перехворіли вітрянкою в ранньому віці, не зазнавши серйозних ускладнень, можуть купити інфіковані цукерки за 50 доларів.

Продавці «свіжої порції вітрянки» твердять, що таким способом не те що не шкодять, а, навпаки, допомагають маленьким дітям підхопити цю інфекцію, щоб уберегти їх від хвороби в старшому віці, коли вірус може бути дуже небезпечним. До речі, такі вірусні посилки також розсилають поштою.

На даний час прокуратура всіляко намагається покласти край такій діяльності, попереджаючи не лише про небезпеку зараження вірусами невинних людей, а щораз наголошуючи на невідворотності кримінальної відповідальності.

Джерело: http://www.aif.ru


Інші новини розділу