Цікаві факти про Ейфелеву вежу Автор: lesya · Опубліковано: 10.11.2011 10:55 · Розділ: Цікаві факти

Одна з найвідоміших архітектурних пам'яток Парижа – знаменита Ейфелева вежа – викликає подив та захоплення чи не у всіх. Однак мало кому відомі окремі факти, пов’язані з цим всесвітньо відомим символом Франції.

1. Коли у 1889 році величезну вежу було урочисто відкрито, вона стала воістину найвищою спорудою планети (300 метрів, і це без антени). Однак вже у 1930-му цей титул дістався хмарочосу компанії «Крайслер». Та якщо до висоти Ейфелевої вежі додати довжину її 24-метрової антени, то «Крайслер» залишиться позаду. А на сьогоднішній день Ейфелева вежа посідає всього лише п'яте місце серед висотних будівель Франції.

2. Здається, ніби Ейфелева вежа - однотонна, однак це лише ілюзія перспективи. Споруда дуже висока, а насправді вона пофарбована у три різних відтінки кольору.

Найтемніший відтінок використовували на основі будівлі, а найсвітліший - на вершині. Кожних 7 років вежу наново вкривають 60 тоннами фарби для того, щоб захистити від корозії.

3. Знаменитий шеф-кухар Ален Дюкасс (Alain Ducasse) відкрив ресторан для гурманів на другому поверсі вежі.

4. У 1912 році розробник пальта-парашута вирішив випробувати свій горе-винахід на Ейфелевій вежі. Зістрибнувши з третього майданчика споруди, чоловік загинув.

5. Перед тим, як в роки Другої світової війни здати Париж німцям, французи вивели з ладу ліфт на Ейфелевій вежі, щоб вороги не змогли насолоджуватися краєвидами міста. Однак Гітлер не полінувався піднятися на вершину вежі пішки. Ліфт відремонтували в 1944 році, і всі солдати-союзники отримали можливість безкоштовного входу нагору.

Гітлер пішки піднявся на вершину Ейфелевої вежі
Гітлер пішки піднявся на вершину Ейфелевої вежі

А зараз в вежі зроблено сучасний лифт отис 2000r, який працює на поршнях.

6. Невеликі за розмірами копії Ейфелевої вежі споруджено у різних куточках світу: американському Лас-Вегасі, китайських Гаунчжоу та Шеньчжені, румунській Слобозії, в Копенгагені (Данія), Варні (Болгарія), Актау (Казахстан) та інших містах світу.

7. Творець вежі Густав Ейфель вигравіював на споруді імена 72 видатних французьких інженерів, вчених і математиків того часу.

8. У 1925-1934 роках автомобільна компанія Citroën використала чотири сторони вежі в якості рекламного щита - і це була найбільша реклама тих часів.

9. І незважаючи на висоту будівлі, лише одна людина загинула під час монтажу башти.

10. Свого часу Томас Едісон відвідав Ейфелеву вежу та був надзвичайно вражений нею. У книзі відгуків він написав: «Пану Ейфелю, інженеру, відважному будівничому величезного та незвичайного творіння сучасного інженерного мистецтва від того, хто дуже поважає і захоплюється всіма інженерами, включаючи Великого Інженера Господа Бога. Томас Едісон».

Джерело: http://www.topnews.ru


Інші новини розділу