Японські гейші шукають порятунку від туристів Автор: lesya · Опубліковано: 08.11.2011 17:00 · Розділ: Події у світі

Влада японського міста Кіото серйозно занепокоїлася поведінкою багатьох туристів, які, з цифровими фотоапаратами в руках, полюють за гейшами і майко. Майко в Японії називають гейш-учениць. На запитання, звідки взялося таке несподіване зацікавлення гейшами, туристи розповідають: "Гейші насправді просто унікальні, істинно японські, тоді як вся сучасна японська культура – це своєрідна суміш запозичень та нововведень з-за кордону".

Нахабні туристи підстерігають цих жінок неподалік чайних домів. Більше того, іноді вони влаштовують справжні засідки, перегороджуючи гейшам шлях, смикаючи їх за вбрання, а деколи навіть навмисне збивають з ніг, щоб було легше сфотографувати на свій цифровий фотоапарат. Такою, м’яко кажучи, дивною поведінкою іноземців незадоволена більшість мешканців міста. До речі, кількість гейш з кожним роком знижується: у всій Японії на сьогоднішній день їх налічується не більше двох або трьох тисяч.

Гейші не люблять туристів (фото взято з сайту ady.tochka.net)
Гейші не люблять туристів (фото взято з сайту ady.tochka.net)

"Поважайте право майко на особисте життя, не ходіть за ними весь час та не торкайтеся їхнього кімоно", - просять туристів мешканці Кіото. У зв'язку з такими подіями, місцева громадська організація самостійно почала організовувати патрулі, які охоронятимуть майко від настирливих та нахабних туристів. Глава цієї організації на ім’я Рікія Ямамото розповів журналістам, що туристи, ганяючись за дівчатами та тримаючи в руках фотоапарати, піддають життя та здоров'я майко небезпеці, адже вони носять жорсткі дерев'яні туфлі на високій платформі. "Майко не розігрують спектакль для іноземців. Як правило, вони спішать до клієнтів або ж назад, адже їх наймають погодинно, включаючи в оплату час на дорогу до клієнта. Гейші та інші місцеві мешканці Японії нарікають, що на сьогоднішній день іноземці сприймають весь Кіотський район під назвою Gion, який повністю зберіг традиційний стиль, як великий тематичний парк ", - говорить Ямамото.

За словами фахівців, проблема тут насамперед у різниці світоглядів : так, для багатьох японців туризм - це просто огляд історичних пам'яток та зйомки на цифрові фотоапарати, тоді як більшість іноземців цікавляться особистим життям та звичаями місцевого народу.

Джерело: http://www.newsboy.ru/


Інші новини розділу