Зазирніть собі в тарілку Автор: lesya · Опубліковано: 08.11.2011 11:20 · Розділ: Краса і здоров'я

Якщо Вас несподівано потягнуло на солодке чи раптом закортіло чогось гострого, то, цілком можливо, справа тут не у відчутті голоду. Може бути, Ваш потяг до певного виду їжі – це харчовий прояв психологічних проблем.

Отож солодке. Неймовірний потяг до тістечок, тортів і печива говорить про брак комфорту та невпевненість у собі. А може бути, що Ви намагаєтеся ухилитися від виконання неприємних обов'язків. Це своєрідний крик душі, просьба обійняти, пожаліти та похвалити.

Хрустке. Якщо Вас тягне на чіпси, попкорн, крекери, стебла селери (до речі, корисний вибір!) Та інші хрусткі продукти, то Вас хтось незаслужено образив. Ви почуваєте себе засмученими. А пережовування хрустких продуктів, за твердженням спеціалістів, допомагає позбутися агресії та гніву.

те, що ми їмо, розкаже про наші психологічні проблеми
те, що ми їмо, розкаже про наші психологічні проблеми

Вершкові продукти. Експерти твердять, що морозиво, сир та інші продукти з яскраво вираженим вершковим смаком допомагають уникнути відчуття тривоги, невпевненості, збентеження або відчуття провини. А вся справа тут у певних елементах: холін заспокоює, L-триптофан бере участь у запуску серотоніну - гормону задоволення. А все це в сукупності допоможе підняти настрій та на мить забути про проблеми.

Гостре. Потяг до чогось гострого є свідченням того, що саме таких гострих, гарячих відчуттів не вистачає людині у житті, а бажання їх випробувати - є. А гостра їжа компенсує цей психологічний дисбаланс.

Вуглеводи, яких в надлишку в хлібі, рисі, макаронах тощо, покликані заспокоїти переляканих і напружених людей. Коли людина відчуває страх або ж стрес, у крові підвищується рівень гормону кортизолу, який стимулює виробництво нейропептида Y. Власне, ця хімічна речовина й провокує потяг до вуглеводів.

Шоколад. Саме шоколадом не відмовляться поласувати навіть тоді, коли в живіт уже нічого не влізе. Особливо це стосується жінок. А справа ось в чому: шоколад багатий речовиною, аналогічною тій, яку мозок виробляє в стані романтичної закоханості (вона називається фенілетиламіном). Саме тому шоколадом частенько заїдають невдалі взаємини або самотність.

Джерело: http://www.fittrends.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.