Ліки від куріння спонукають до самогубства Автор: lesya · Опубліковано: 07.11.2011 16:50 · Розділ: Медицина

Нещодавно виявилося, що популярні на сьогоднішній день ліки від куріння Champix підвищують ризик суїциду та можуть використовуватися лише в крайніх випадках. За словами учених з Уейк-Форестского університету (Wake Forest University) в Північній Кароліні, США, прийом цього препарату стає причиною того, що у пацієнтів появляється бажання звести рахунки з життям. У осіб, які вживають Champix, набагато частіше з'являються суїцидні думки та виникає депресія у порівнянні з тими, хто замість Champix вживає нікотинові пластирі та жуйки.

Минулого року американські спеціалісти виписували Champix (у Сполучених Штатах препарат продається під назвою Chantix) більше мільйона разів. До речі, порівняно недавно в результаті проведеного дослідження виявилося, що ці ліки певною мірою стають причиною серцевих нападів, інсультів, неспровокованої жорстокості та тимчасової втрати свідомості.

Ліки від куріння викликають депресію (фото взято з сайту topnews.net.nz)
Ліки від куріння викликають депресію (фото взято з сайту topnews.net.nz)

В рамках останнього дослідження американські фахівці проаналізували цілу низку серйозних побічних ефектів від застосування Champix, зафіксованих в період з 1998 по 2010 рік. Як з'ясувалося, Champix у 90% випадків став причиною депресії або ж суїцидального настрою. Для порівняння: Zyban, інший препарат від куріння, пов'язаний з 7% випадків депресії, а нікотинові пластирі, жуйки та інші нікотинозамінні продукти - з 3%. Дослідники вважають, що Champix необхідно заборонити повністю.

До речі, за даними європейських дослідників, інструкції по вчиненню суїциду дуже легко знайти в Інтернеті. Однак на моральну підтримку в мережі тим, хто подумує про відхід з життя, розраховувати не варто.

Джерело: http://www.vokrugsveta.ru


Інші новини розділу