У Китаї заборонять пліткувати Автор: lesya · Опубліковано: 07.11.2011 22:15 · Розділ: Події у світі

Цими днями уряд Китаю посилить цензуру в інтернеті. Причиною цьому стала офіційна заява про те, що на сьогоднішній день вже трьох осіб було покарано «за поширення неправдивих чуток» в мережі.

Так, минулого тижня керівництво Комуністичної партії країни затвердило список «принципів культурного розвитку», які включають в себе посилення контролю над ЗМІ та покарання за «розповсюдження шкідливої інформації». І ось в одному з правил підкреслюється необхідність «зупинити поширення чуток, а також карати сайти та людей, які цим займаються».

Так, цими днями було затримано студента одного з університетів за публікацію неправдивого повідомлення про те, що в провінції Юньнань (Yunnan) якийсь чоловік убив 8 старійшин сіл. Далі влада покарала редактора сайту, який розмістив інформацію про падіння військового літака, не підкріплену фактами. Третім заарештованим став мешканець Шанхаю, який розмістив в інтернеті фальшивий податковий документ.

У Китаї заборонять розповсюджувати неправдиву інформацію (фото взято з сайту dom2-online.ucoz.ru)
У Китаї заборонять розповсюджувати неправдиву інформацію (фото взято з сайту dom2-online.ucoz.ru)

Окрім того, уряд Китаю також стурбований зростанням користувачів мікроблогів. Найпопулярніший оператор мікроблогів Sina Weibo розповів, що у серпні його аудиторія поповнилася 250 млн користувачів, які відсилають до 90 млн повідомлень на день. Популярність мікроблогів зумовлена тим, що в них новини та думки поширюються набагато швидше.

«Китайські сервіси, як і популярна мережа Twitter, вимагають жорсткішого контролю над інформацією в інтернеті. Швидкість оновлення коментарів у Sina Weibo настільки висока, що її важко піддавати цензурі, яка просто не може видаляти повідомлення так швидко. А це означає, що громадська думка виходить з-під контролю департаменту пропаганди», - твердить Джеймс Кінг (James Kynge).

До речі, за даними статистики, Китай є лідером за абсолютним числом інтернет-користувачів у світі, випереджаючи за цим показником навіть США. При цьому кількість користувачів відносно загальної кількості населення у Китаї є нижчою від середньосвітової.

Джерело: http://www.vokrugsveta.ru


Інші новини розділу