Мозок можна навчити чинити опір депресії Автор: lesya · Опубліковано: 04.11.2011 20:16 · Розділ: Наука

Нещодавно група вчених зі Стенфордського університету (США) на чолі з Йеном Готлібом провели експеримент, в рамках якого спостерігали за дівчатками 10-14 років, чиї матері страждають депресією. Прийнято вважати, що у таких осіб ризик депресії особливо високий, оскільки вони можуть успадкувати від матерів прагнення посилювати неприємну інформацію. І хоча прояву депресії в жодної з учасниць експерименту виявлено не було, вчені помітили, що мозок дівчаток занадто гостро реагує на негативні емоційні стимули.

Дослідники спробували відучити юних представниць слабкої статі від цієї несвідомої звички за допомогою інтерактивного ПЗ та апаратури для візуалізації мозкової діяльності. У рамках експерименту вчені спостерігали за роботою областей, пов'язаних з депресією: до них належать дорсальна зона передньої поясної кори, передня острівкова частина та дорсолатеральна префронтальна кора.

Рівень активності у цій мозковій мережі вимірювався за допомогою функціональної МРТ, а дівчатка на екрані комп'ютера бачили термометр. Учасницям експерименту показували сумні зображення, які піднімали «температуру», після чого вони намагалися повернути собі оптимістичніший стан та покращити настрій. Контрольна група бачила чужі результати, які не дозволяли піддослідним навчитися контролювати себе.

Інший експеримент відбувався у вигляді комп'ютерної гри. На екрані через кожних декілька секунд з'являлася пара обличь: нейтральне і сумне або нейтральне і щасливе. Далі замість одного з обличь дівчаткам показували точку, на яку треба було натиснути. В експериментальній групі (до обох груп входило по вісім дівчаток) точка завжди заміняла «позитивне» обличчя в парі, а в контрольній підстановка була випадковою.

Мозок можна змусити подолати депресію
Мозок можна змусити подолати депресію

Обидва експерименти вже через тиждень призвели до значного зниження пов'язаних зі стресом реакцій, серед яких вчені виокремлюють підвищення частоти серцевих скорочень, кров'яного тиску та рівня кортизолу. Такі реакції є ключовими маркерами депресії. На додачу, юні учасниці експериментальних груп почали набагато менше моргати, дивлячись на сумні обличчя (типова захисна реакція в момент переляку).

Джерело: http://www.newsland.ru/


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.